Další úlitba Terminátorovi: Vémola zápasit bude, Mikulášek si musí počkat

Karlos Vémola | Foto: Profimedia.cz

Jestli je v českém MMA rybníčku někdo, komu se jde vždy na ruku, je to Karlos Vémola. Nyní se to opět ukazuje a doplácí na to jeho očekávaný soupeř, Václav Mikulášek. Ten se sice měl utkat s Terminátorem už v září, posléze se zápas přeložil na polovinu října. Nyní je už jasné, že se zápas dvou znesvářených borců uskuteční až 30. prosince. Kvůli Vémolovi. Ten si však mezi tím jeden fight střihne.

První Čech v UFC má zkrátka veškerý servis. A to nejen od svého týmu, ale také od organizace Oktagon MMA. Těžko si totiž představit, že by se stejně pořadatelé zachovali třeba právě k Mikuláškovi. Je jasné, že toho nemá za sebou tolik, co Vémola, ale na druhou stranu to nebyl on, kdo si o souboj řekl.

Pochopitelně je důležité ohlížet se na to, že Terminátor je po operaci a hlavně po nákaze koronavirem, ale nejde kvůli tomu posouvat zápas takovým stylem, jakoby byl Baba Jaga někdo, kdo má být za fight s Vémolou doživotně vděčný. Je sice pravda, že díky bývalému zápasníkovi v nejprestižnější organizaci je o Mikuláškovi víc slyšet, ale to neznamená, že jinak nic neumí. Kdo viděl například jeho zápas s Raškou, musí uznat, že zápasit umí.

Václav Mikulášek: Ukážu, že si mě Vémola jako snadný cíl vybral špatně

Pro ostré slovo nejde Vašek Mikulášek daleko, stejně jako pro tvrdou ránu. Pocítit by to měl 26. září i Karlos Vémola. Ten totiž vyzval "Babu ...

To mu je ovšem nyní odepřeno. Vémola se váhově nestihne na zápas připravit, takže souboj v osmdesátčtyřce nebude. Zároveň však Terminátor potřebuje peníze na drahou přípravu, proto se 26. září v Brně objeví. Jen ve vyšší váhové kategorii. Na to se totiž připravit dokáže a Oktagon mu ušije zápas na míru.

To, že Mikulášek bude muset trénovat za své až do konce roku, nikdo neřeší. Nemá totiž Vémolovo jméno a udělat si ho může až v momentě, kdy se proti němu bude moct postavit v kleci. Do té doby si musí někde sehnat peníze na to, aby se stále mohl připravovat na boj, který neustále „někdo“ posouvá.

Komentáře