Devět měsíců. Radek Duda dostal trest za konflikt s Vampolou

Radek Duda v roce 2019 v dresu Benátek nad Jizerou. | Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Další z průšvihů Radka Dudy byl oceněn devítiměsíčním distancem. Bývalý hokejový útočník nezapomněl nic ze svého bouřliváckého repertoáru ani jako trenér a výsledkem je trest s podmíněným odkladem do 15. června 2022.

Pověst jedenačtyřicetiletého Radka Dudy dostala další ránu. Může za to jeho konflikt s Petrem Vampolou, ke kterému došlo 12. prosince během prvoligového zápasu mezi Benátkami nad Jizerou a Slavií Praha. Došlo mezi nimi k ostré výměně názorů, po které dostal Vampola osobní trest do konce utkání a Radek Duda byl jako člen širšího trenérského týmu Benátek nad Jizerou vyprovozen pořadatelskou službou ze stadionu.

Na základě přímých svědectví a videozáznamu dospěla disciplinární komise ČSLH k závěru, že konflikt byl jednoznačně vyvolán trenérem Radkem Dudou, a to zvlášť závažným, nepřijatelným a zavrženíhodným slovním napadáním hráče osobního charakteru. Došlo tak ke zjevnému porušení Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH, stejně jako Etického kodexu Unie profesionálních trenérů ČOV,“ píše se v oficiálním vyjádření disciplinárky.

Podle svědků padla z Dudovy strany slova na adresu tragicky zesnulého Karla Rachůnka, který byl Vampolovým kamarádem, a s jehož ženou dnes Vampola žije a společně vychovávají jak dvě Rachůnkovy děti, tak jedno společné.

Radek Duda se tentokrát ocitnul hodně za čárou, a to má za sebou namátkou takové kauzy, jako je napadení libereckého obránce Martina Čakajíka v roce 2003 nebo třeba napadení přecházejícího důchodce v roce 2011, za které byl odsouzen k trestu tří měsíců s podmíněným odkladem na jeden rok. Dále v roce 2002 obvinil dnešního šéfa extraligy Josefa Řezníčka, že prodává zápasy a měl rozmíšky se spoluhráči.

V současné době má pozici skills kouče v akademii Bílých Tygrů, proto se účastnil zápasu farmářského týmu v Benátkách nad Jizerou.

Nabídka pro Arsenal: Mesut Özil na splátky

Ve finanční fiasko se změnilo angažmá Mesuta Özila v Arsenalu. Luxusní plat mu běží, přestože už od března loňského roku nehraje, navíc odmítl ...

Popelář se postavil hvězdám Josého Mourinha

Tak tohle je možné díky FA Cupu snad jen v Anglii. Hvězdný Tottenham Hotspur si zahrál v poháru s Marine FC z osmé nejvyšší soutěže a jeho branku ...