Doping v cyklokrosu. Hekele má distanc na čtyři roky

Emil Hekele | Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Čtyřletý zákaz  činnosti uložila Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky cyklokrosaři Emilu Hekelemu. Pro úřadující českého mistra tak tento trest, vzhledem k jeho věku (43 let), s největší pravděpodobností znamená konec sportovní kariéry.

Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky projednávala případ na svých zasedáních 14. prosince 2020 a 6. ledna 2021 na základě podnětu Antidopingového výboru České republiky ze dne 5. října 2020, kterým bylo oznámeno, že dopingová kontrola provedená mimo soutěž 9. září 2020 u Emila Hekeleho byla s pozitivním nálezem na zakázané látky oxandrolon a clenbuterol (anabolické androgenní steroidy).

Podle čl. 10.2. Směrnice pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v České republice byla Emilu Hekelemu uložena sankce zákazu činnosti v délce čtyř roků. Podle článku 10.8. této směrnice jsou anulovány soutěžní výsledky sportovce dosažené od 9. září 2020,“ uvedl předseda Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky David Průša.

Emil Hekele s pozitivním testem nesouhlasí. Ihned v listopadu tvrdil, že má čisté svědomí. „Jsem připraven bojovat o očištění svého jména,“ tvrdil.

Fotbalista si chtěl vynutit přestup. Na trénink dorazil v dresu klubového rivala

Když si fotbalista Martin Hašek chtěl vynutit přestup ze Sparty a nepohodl se s vedením, neodcestoval s týmem na soustředění a spor se táhne ...