VIDEO: Dostál v Račicích ovládl olympijský kilometr. Uspěl i Fuksa

Josef Dostál na mistrovství republiky v Račicích už byl možná nakažený. | Foto: Pavel Hofman

Favorizovaní Martin Fuksa i Josef Dostál nezaváhali v úvodním finále na mistrovství republiky v rychlostní kanoistice a v Račicích ovládli olympijský kilometr. Sedmadvacetiletý kanoista Fuksa získal první z plánovaných sedmi zlatých medailí, stejně starý kajakář Dostál zabojuje o pět.

Dostál už na tiskové konferenci říkal, že cítí svou nejlepší formu, což potvrdil i při závodě. S výsledkem byl spokojen, i když podmínky zatím nebyly podle jeho představ.

Fuksa dnes v račické Labe aréně jel v dráze po boku mladšího bratra Petra, který se na stupně vítězů nevešel a skončil těsně pod nimi ještě za Filipem Dvořákem a Tomášem Jandou. „Dneska to nebylo na úplně dobrý čas, ale vyhrál jsem, to je důležité. Trochu mě mrzí, že brácha se mnou nebyl na bedně,“ řekl Fuksa České televizi.

VIDEO: Kolegové mi nadávají, že trénovat se mnou je k pos*ání, říká kajakář Dostál

Rychlostní kajakář Josef Dostál má v současnosti pocit, že na vodě létá, a jako každý rok si v přípravě vylepšuje osobní rekordy. V těchto dech ...

Do neděle ho čekají ještě individuální závody na 500 a 200 metrů, všechny tři tratě s bratrem na deblu a společně usednou i do čtyřkanoe. Dostál pojede rovněž pětistovku a dvoustovku, a poté v deblkajaku s Radkem Šloufem a také ve čtyřkajaku.

Mistrovství jsem původně chtěl vynechat, teď ho jdu vyhrát, říká kanoista Fuksa

Když se dozvěděl, že přijde o vrchol roku, zažíval nejlepší český rychlostní kanoista Martin Fuksa krušné chvilky. Špatnou náladu ale vyměnil za ...

Šampionát je pro českou elitu vrcholem sezony, z níž kvůli pandemii koronaviru vypadly olympijské hry a řada významných mezinárodních soutěží. Některé velké zahraniční závody se ale na podzim přece jen uskuteční, byť ještě bude záležet na aktuální hygienické situaci v jednotlivých zemích, a výsledky na MČR budou rozhodující pro nominaci do reprezentace.

Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice v Račicích (Litoměřicko):

1000 m – muži:

K1: 1. Dostál (Dukla Praha) 3:26,094.

C1: 1. M. Fuksa (Dukla Praha) 3:54,477.

500 m – ženy:

K1: 1. Paloudová (USK Praha) 1:53,777.

C1: 1. Říhová (Dukla Praha) 2:16,102.

Komentáře