Dvacet devět střel nestačilo. Češi padli s Kanadou

Čtvrtfinále šampionátu do 20 let Kanada-Česko 3:0. | Foto: Matthew Murnaghan/Hockey Canada Images

Rozjetý rychlík se vykolejit nepodařilo. Čeští mladíci nedokázali ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa do 20 let vstřelit Kanadě ani gól, prohráli 0:3, a Kanada pokračuje v cestě za svým devatenáctým zlatem.

Devon Levi, ten se postaral o scénář, který přes veškerou snahu Čechů, nepřipouštěl překvapení a posílal Kanadu do semifinále proti Rusku. Jeho dvacet devět zákroků a hlavně stoprocentní úspěšnost rozhodly o vítězi čtvrtfinále. Protože výkon Čechů byl obdivuhodný. Kanadu přestříleli, inkasovali sice dvakrát v první třetině, ale na pojistku si musela Kanada počkat až do 58. minuty, kdy Connor McMichael potvrdil postup trefou do prázdné branky.

Devon Levi ve svých dosavadních čtyřech zápasech čelil 63 střelám, poprvé se tak dostal pod tlak. „Byla to ale docela zábava, užil jsem si to,“ popisoval svou nestandardní aktivitu v brance Kanady.

Kanaďané se právě i díky jeho zákrokům probojovali potřiadvacáté z celkových dvaceti šesti možností do semifinále.

Kluci, rvali jste se do posledních minut a odehráli jste s Kanadou dobrý zápas. Bohužel zklamáníá trvá. Chci popřát klukům ročníku 2001 úspěchy v dospělém hokeji a těm mladším vzkázat, aby přenesli tuto unikátní zkušenost domů těm, kteří neví, jak vypadá světový mládežnický hokej,“ reagoval na čtvrtfinálový zápas na Twitteru šéftrenér hokejové reprezentace Filip Pešán, který byl jako kouč u dvacítky v sezoně 2017-18.

Byli jsme jako rodina. Všichni jsme drželi slovo a navzájem se podporovali. Byla pro mě být kapitánem velká čest, doufám, že jsem dělal dobrá rozhodnutí. Už před turnajem jsem říkal, že to není jen o mně, lídrů jsme měli víc,“ citoval web hokej.cz kapitána týmu Jana Myšáka.

Nevyhnutelné. V Manchesteru se těší na Messiho

Hotová věc? Ano. Dokonce nevyhnutelná. Přesně takhle píše britský tisk o spojení Lionela Messiho a Manchesteru City. K transferu by podle mnoha ...

Dejte mu jeho bramborový salát! Fanoušci reagují na Součkův rozhovor

Zase ten Souček! Český dlouhán, který se před rokem vydal do anglického West Hamu, opět zazářil, když gólem v posledních minutách rozhodl o ...