Glosa přes čáru: Je třeba oženit Jaromíra Jágra

Jaromír Jágr | Foto: Profimedia

Wayne Gretzky se oženil v dvaceti sedmi letech a postupně vychovával pět dětí. Mario Lemieux se ženil, když mu bylo dvacet osm let a narodily se mu čtyři děti. Jaromír Jágr se ještě před devětačtyřicátými narozeninami stylizuje do role rozverného a nepolapitelného kluka a vrcholem partnerského soužití je, když peskuje moderátora Jaromíra Soukupa, který nemůže přijít na jméno současné Jágrově modelce/přítelkyni (nehodící se škrtněte). Jaromír Soukup je sice svůj, ale kdo si to má všechno pamatovat. A jo, vlastně, Dominika teď je to…

Až budou hokejoví funkcionáři, trenéři a extrenéři komentovat hokejovou dvacítku a hledat chyby v systému hry, výchově nebo státní podpoře, měli by si na stůl položit tři hokejové kartičky. Wayne Gretzky, Mario Lemieux a Jaromír Jágr. V těch kartičkách je klíč a jestli budou podepsané, pak i bohatství.

Každý Kanaďan chce být jako Wayne Gretzky nebo Mario Lemieux. A každý český hokejista zbožňuje Jaromíra Jágra. Proto se pokaždé v době hokejového šampionátu do dvaceti let píše o Kanaďanech jako o mladých mužích a o Češích jako o mladících. Mladý muž versus mladík, vnímáte ten rozdíl?

Kanaďané nejdou hrát, jdou vítězit. Každý z nich přichází na stadion v dobře padnoucím obleku a sebevědomí spojené s individuální zodpovědností a vyzrálostí z nich vyzařuje na desítky metrů daleko. Bodejť by ne, když mají před sebou vidinu rychlého úspěchu, protože už brzy začnou živit rodinu. Češi jsou zase taková prima parta kluků a určitě jim je bližší představa, že ještě před padesátkou budou lovit modelky, než že se za pár let ožení a usedí.

Jestli se má něco změnit, nepomohou individuální hodiny bruslení nebo atletické drily. Hokejový svaz má jedinou možnost jak do mládežnických výběrů naočkovat něco málo z té Kanady. Je třeba oženit Jaromíra Jágra!

Dvacet devět střel nestačilo. Češi padli s Kanadou

Rozjetý rychlík se vykolejit nepodařilo. Čeští mladíci nedokázali ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa do 20 let vstřelit Kanadě ani gól, ...