Jágr naštval Golonku: Tohle si nesmí dovolit, zuří Slovák

Jaromír Jágr | Foto: wikiperia.org

Lehkou provokaci na adresu slovenských hokejistů si „dovolil“ na sociální síti Jaromír Jágr. Potázal se ovšem se zlou, když jeho slova ostře odsoudil bývalý československý hokejista Josef Golonka. Ten hvězdné šedesátosmičce vzkázal, ať se radši kousne do jazyka. 

A kvůli čemu se legenda našeho hokeje tak naštvala? Jágr se 17. května na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, jaké by to bylo, kdyby neexistoval koronavirus a v ten den by se hrálo plánované mistrovství světa. „Dnes bychom za normálních okolností hráli na MS se Slováky a určitě bychom jim to nandali, ale asi by to bylo těsný, neni mi 20,“ napsal Jágr na svou zeď. „Bohužel kvůli koronaviru se vše muselo zrušit, zdraví je přednější. Škoda pro hráče, trenéry i fanoušky, byla by to bitva,“ dodal.

Jágra v tréninku nezastavila ani pandemie. Chystá se na poslední sezonu?

Ani v osmačtyřiceti letech nešidí Jaromír Jágr přípravu na sezonu. Přestože stále není jasné, zda ještě obuje brusle, chystá se, jako kdyby měl ...

Dalo by se říct, že majitel kladenských Rytířů pouze shrnul, jak v posledních letech ve srovnání vypadlo vystoupení českých a slovenských hokejistů na šampionátu. Golonka, který za československou reprezentaci odehrál 134 zápasů a vstřelil v nich 82 gólů, však vzal Jágrova slova až moc vážně.

Jágr bol pán hokejista, ale toto by si nemal dovoliť. Športová história pozná viacerých veľkých hráčov, no nezažil som, aby sa v takomto duchu niekedy vyjadrili Beckenbauer, Jordan alebo Messi,“ řekl Golonka pro slovenský server pluska.sk. „Ak nemá rešpekt voči akémukoľvek súperovi, mal by si radšej zahryznúť do jazyka,“ dodal naštvaně bývalý hokejista.