Jágrova dlouhověkost: Zaútočí na Gordieho Howea?

Jaromír Jágr v dresu kladenských Rytířů. | Foto: yakub88 / Shutterstock.com

Třináct zápasů, tři body za gól a dvě asistence a čtyři trestné minuty. Bilance dnešního oslavence Jaromíra Jágra v aktuální sezoně první ligy není omračující, ale hlavní je, že stále hraje. Před sebou má totiž i ve svých čtyřiceti devíti letech velkou metu – překonat v dlouhověkosti legendárního Gordieho Howea!

Neúnavný oslavenec Jágr. Co dělají jeho parťáci?

Jaromír Jágr dnes slaví své 49. narozeniny. Zatímco útočník Rytířů Kladno ani po téměř 33 letech v profesionálním hokeji o konci kariéry nemluví, ...

Neproduktivní Jágr. Jeho ex mají osm dětí, on ještě neskóroval

Jaromír Jágr slaví narozeniny. Hokejové legendě je 49 let, brusle ale stále na hřebík nepověsila. Možná i to je jeden z důvodů, proč jeho profil ...

Padesát dva let a jedenáct dní k tomu. Přesně tolik bylo Gordiemu Howeovi, když naskočil ke svému poslednímu zápasu v NHL. Byl to zápas s pořadovým číslem 1767 a Gordie ukončil tečkou hodně dlouhou knihu, kterou svým působením v NHL sepsal. Jaromír Jágr má za sebou v 49 letech 1733 utkání v zámoří a před sebou vidinu, že když se udrží v kondici, může Gordieho Howea překonat. Američané milují příběhy a Jágrův příběh přímo vybízí k ještě jednomu comebacku do NHL, právě kvůli rekordu.

Vydrží ale ještě další tři roky? Obránce Chris Chelios to vzdal ve věku 48 let a 71 dní, i tak se stal nejdéle sloužícím bekem v historii. V bráně to vydržel Maurice Roberts do věku 45 let a 345 dní, jenže to se psal rok 1951. V moderní historii se dlouho držel Fin Teemu Selanne, ten ukončil kariéru v sezoně 2014 jen 48 dní před 44. narozeninami.

Jaromír Jágr vděčí za svou dlouhověkost jak genetickým předpokladům, tak svému tréninku. Ale v rámci profesionálního sportu se najdou borci, pro které blížící se padesátka nebyla žádný limit. Rozehrávač Pirluigi Marzorati hrál basketbal ještě v 54 letech, nadhazovač a člen Síně slavy Satchel Paige končil v baseballové MLB ve věku 59 let a 350 dní a třeba takový Hershel McGriff odstartoval ke svému poslednímu závodu seriálu Nascar ve věku 90 let, 4 měsíců a 21 dní.