Hiromasa Urakawa, osmadvacetiletý talent se slibnou kariérou (bilance 10 výher, z toho 7 KO, a 4 porážky), nastoupil 2. srpna do duelu s Jojim Saitem. V osmém kole utrpěl těžký knockout, musel být okamžitě hospitalizován a podstoupil operaci mozku. I přes snahu lékařů však svůj boj o život po týdnu prohrál.
Jeho smrt přišla jen den poté, co byla oznámena tragická zpráva o úmrtí Šigetoshiho Kotariho. Také on měl 28 let, také on padl v tvrdém zápase na stejné akci, tentokrát proti Jamatovi Hatovi. Kotari byl prohlášený za zemřelého po šesti dnech hospitalizace.
Oběma boxerům se stal osudný ten samý mítink, kde byli součástí profesionální karty.
Japonská boxerská komise (JBC) reagovala okamžitě. Oznámila zásadní změnu pravidel: všechny titulové zápasy se nově budou boxovat pouze na 10 kol namísto 12. Cílem je snížit riziko fatálních zranění, ale experti upozorňují, že otázky kolem bezpečnosti zůstávají.
„Druhý srpen 2025 bude navždy spojen s tragédií, která musí být mementem pro celý sport,“ uvedl mluvčí JBC.
Nejde přitom o izolovaný incident. Smrt Hiromasy Urakawy znamená už třetí tragické úmrtí boxera v ringu v letošním roce. V únoru zemřel po krvácení do mozku Ir John Cooney, rovněž ve věku 28 let, po utkání s Nathanem Howellsem.
Zdroj:
https://ringmagazine.com/en/news/second-fighter-on-aug-2-card-in-japan-dies-of-brain-injury