Jiří „Denisa“ Procházka odletěl vstříc UFC. Cestu mu komplikuje koronavirus

Jiří "Denisa" Procházka očaroval UFC. | Foto: Instagram J. Procházky

S velkým předstihem se ve středu vydal český MMA bojovník Jiří Procházka na cestu do dějiště svého premiérového zápasu v organizaci UFC. Pod hlavičkou nejvýznamnější organizace na světě se poprvé představí příští týden v sobotu v Abú Zabí, kde se utká s Volkanem Oezdemirem ze Švýcarska. Do Spojených arabských emirátů však přiletí až v pátek, nejprve jej čeká zastávka v Londýně.

Čekají nás koronavirová opatření. První dva dny v Anglii, poté budeme další dva dny zavření v Abú Zabí. Snažíme se to ale brát v pohodě, je to nutná součást boje. Nejde jinak,“ řekl Procházka novinářům před dnešním odletem.

Vémolův útok na homosexualitu byl trapný a omezený. Dokáže se omluvit?

Mohl to být rozhovor, jako každý jiný. Karlos Vémola v něm mohl moderátorovi Honzovi Dědkovi povyprávět o tom, jak je skvělý, že seřeže, na koho ...

Přípravu to nenaruší. Všechny okolnosti, zdary, nezdary před zápasem beru jako součást boje. Už jsem nastupoval ve špatných podmínkách, i tělesně. Teď se cítím dobře, jsem připravený a jde už jen o to, abych se přizpůsobil místním podmínkám. Teplu. To bude můj úkol na prvních pár dnů,“ uvedl sedmadvacetiletý bojovník.

Dostatečně adaptovat se chce na tamní vlhkost a vysoké teploty. „Prvních pár dní budu muset více pracovat s dechem, ať to pořádně přijmu,“ plánoval Procházka, jehož čeká duel v netradiční čas. Bojovat by totiž měl v noci místního času, který je nejvýhodnější pro televizní sledovanost v zámoří.

 

Přizpůsobím se tomu, je mi to jedno. Dokážu trénovat kdykoliv, ráno, odpoledne, o půlnoci. Už jsem podobné situace zažil a vím, jak se k tomu mám postavit. Vím, jak ze svého těla správně vybudit energii,“ uvedl Procházka s tím, že přímo na místě se bude snažit připravovat v daný čas, ve kterém pak bude i zápasit.

Pudilová udělala razatní změnu. Bez ní by už v MMA neuspěla

Když Lucie Pudilová podepsala smlouvu s UFC, byla naší nejspokojenější bojovnicí MMA. Žádná česká žena se totiž do té doby do prestižní ...

Na premiéru v UFC se šampion japonské organizace Rizin připravoval v Česku. „Nic výrazně jsem neměnil. Byli jsme v Česku a více jsme se věnovali zkoumání soupeře, strategii boje a podobných věcí,“ řekl člen Jetsaam Gymu Brno, který má ze svého soka Oezdemira zdravý respekt. „Je to pohyblivá polotěžká váha. Stále se snaží dbát na důraz v kombinacích, ve svých výpadech. Co na něj chystáme, ale nebudu prozrazovat. Jsme připraveni,“ dodal Procházka.