Konečný zachraňuje box. Vrátí se do ringu

Lukáš Konečný ve svém zatím posledním zápase proti Bibiakovi. | Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Druhý boxerský comeback si naplánoval dvaačtyřicetiletý Lukáš Konečný. Po více než dvou letech by se mohl objevit v ringu v rámci turnaje Save Boxing, který organizuje v sobotu 27. února v Ústí nad Labem.

Posledním zápasem kariéry měl být titulový zápas o mistra světa organizace WBO proti Peteru Quillinovi. Bylo to 19. dubna 2004 a Lukáš Konečný po porážce s boxem skončil. A to se skvělou bilancí 50 (23 KO) výher a 5 porážek. Vyhecovat se pak nechal až v závěru roku 2018, kdy v rámci galavečeru XFN porazil Matúše Bibiaka a teď se po dalších více než dvou letech odhodlal k druhému comebacku.

Abych podpořil tuto akci, která v době koronavirové bude obtížně shánět sponzory, rozhodl jsem se na šest či osm kol vrátit do ringu. Nebude to nic velkého, ale i tak mám trochu obavy, abych si neudělal ostudu… No snad se připravím dobře!“ oznámil včera, když zveřejnil podrobnější informace o akci Save Boxing, kterou chystá.

V ringu se objeví jak amatéři včetně Konečného dcery Jarky, tak profesionálové. „V tuto chvíli není nic podepsáno a jednání probíhá zatím skoro se všemi našimi boxery,“ nastínil jména jako jsou například Fabián Bytyqi, Tom Šálek nebo Erik Agateljan s tím, že se už teď Konečnému hlásí i boxeři ze zahraničí.

Celebrity makají na kondici: Mottlová jako prkno, Kynychová bez zábran v sauně

Ne všichni dnes vysekávají díry v ledu, noří se do ledové vody a informují o tom na sociálních sítích. Jsou mezi námi i tací, kteří stále dávají ...

Anglický fotbal bojuje s novou verzí koronaviru

Zmutovaný koronavirus kosí anglický fotbal. Některým týmům z nižších soutěží dokonce hrozí, že budou vyřazeny z rozjetého ...