Krpálkova odložená oslava a opocené dresy Manchesteru. I takové je víkendové menu

Lukáš Krpálek | Foto: Petr Toman / Shutterstock.com

Víkend je tady! A s ním i naše tipy na sportovní akce, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Kdo a kde vás bude bavit tentokrát?

Olympiádu vyhrál. Mistrovství světa i Evropy vyhrál a oboje ve dvou různých váhových kategoriích. To ale neznamená, že i tak nemůže být ještě něco poprvé. Lukáš Krpálek se dnes ukáže na evropském šampionátu. V Praze! A i když bez diváků a v kovidové bublině, bude to něco mimořádného. V neděli 15. listopadu oslavil třicáté narozeniny, ale ta pravá oslava se teprve chystá!

Na kom jiném by se měl chytit Manchester United, když ne na beznadějném týmu West Bromwich Albion? Vzhledem k rozložení sil na obou soupiskách se asi najdou v Premiere League jiné šlágry, ale my to vidíme tak, že stadion Old Trafford má co nabídnout a hráči United mají co dohánět. Už jenom kvůli jejich velkému fanouškovi Davidu Novotnému, by si v sobotu 21:00 měli pořádně opotit dresy.

Nikdo teď za Manchester nedejchá, tvrdí herec Novotný

Jeho oblíbený Manchester United se horko těžko vrací do časů legendárního kouče sira Alexe Fergusona. Herec a milovník fotbalu David Novotný ...

V Moskvě se poleze o olympiádu. Mistrovství Evropy ve sportovním lezení přilákalo hned dvanáct Čechů, to jen Adam Ondra zůstal doma, protože ten má účast na Hrách jistou. Začíná se už v sobotu a česká výprava není v jednotlivých kategoriích bez šance. V Moskvě se vůbec poprvé od roku 2008 budou konat všechny disciplíny na jednom místě, v poslední době se v boulderingu závodilo odděleně.

Už nejsou bez výhry. Ale pořád jsou bez domácí výhry. Extraligový nováček (jakkoliv to zní v případě Motoru divně) z Českých Budějovic by sice mohl letošní bezsestupovou sezonu pojmout vlažně až ležérně, jenže to by na jeho lavičce nesměl být kouč Václav Prospal. Jestli se Jihočeši chytili páteční kanonádou ve Vítkovicích (7:0), se ukáže v neděli v 17:00, kdy hostí doma Liberec.

Do třetice všeho dobrého, platilo pro českou šampionku Wimbledonu

Před třemi lety podlehla rakovině devětačtyřicetiletá Jana Novotná, wimbledonská vítězka, olympijská medailistka, ale také trenérka Barbory ...