Manchester City se chce o Messiho podělit s dalšími kluby

Lionel Messi | Foto: Shutterstock

Pokud se Argentinec Lionel Messi upíše v létě Manchesteru City, čeká ho zajímavé turné. Protože součástí aktuálně nabízeného přestupového balíčku je Messiho působení v dalších sesterských klubech patřících do skupiny City Football Group.

Nerozhodný Messi se rozhodl promluvit

Ani Paris Saint-Germain, ani Manchester City, ani Barcelona. Lionel Messi může už teď oficiálně jednat o smlouvě pro novou sezonu, místo toho se ...

Hostování místo přestupů. Fotbalová Evropa šetří

Radši hostování než přestupy. Takové bylo letošní lednové období transferů ve fotbale. Celosvětová pandemie covid-19 donutila šetřit i ...

New York City, Melbourne City, Jokohama Marinos, Montevidio City Torque, Girona FC, Sichuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel a Troyes. Tam všude se může Lionel Messi objevit během svého dalšího působení. Záleží jen na tom, jestli se v létě rozhodne spojit svou další budoucnost s Manchesterem City.

Zástupci City údajně už v zimě nabídli za Messiho služby 600 milionů liber (přibližně 17 896 401 132 korun), teď sice svou nabídku stáhli kvůli situaci na trhu o 170 milionů liber (přes pět miliard korun), ale přišli s vizí „balíčku“, který by Messimu umožnil další kariéru.

Po sezonách strávených v Manchesteru by se přesunul do New Yorku, a v případě chuti a dobré kondice by mohl jako ambasador skupiny City Football Group pokračovat v dalších klubech – na výběr by měl z Austrálie, Uruguaye, Japonska, Číny, Indie, Španělska, Francie nebo Belgie. Tam všude má totiž skupina své fotbalové týmy a ráda by využila Messiho popularity. Navíc se pracuje na akvizicích dalších klubů v zajímavých lokacích, jako je třeba Kapské město.

O Messiho služby však Manchester City soupeří se silným Paris Saint-Germain i Barcelonou. Sám Messi se zatím odmítá k vypršení stávající smlouvy v Barceloně vyjadřovat, své rozhodnutí chce oznámit až po sezoně.

Sukničkář Pelé nedovede spočítat, kolik má dětí

Čtrnáct zápasů na mistrovství světa a dvanáct gólů v nich. Téhle matematice brazilská fotbalová legenda Pelé rozumí. Ale kolik má dětí, to se už ...