Michal Krčmář se chystá na svou oblíbenou stíhačku

Ilustrační foto | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Tři zástupce bude mít český biatlon ve stíhacích závodech na mistrovství světa v Pokljuce, 11. startovní pozice Michala Krčmáře je však hodně slibná.

Michal Krčmář odstartuje do závodu 38 sekund po vítězovi sprintu Martinu Ponsiluomovi. „Když jsem viděl ztrátu v cíli, tak si myslím, že ten závod je úplně otevřený, že se to bude přelévat nahoru a dolů. Už od startu budu v závodě, což je super,“ říkal po sprintu Krčmář.

Čísla hovoří o tom, že mu stíhačky na světových šampionátech jdou. Nastoupil do čtyř a pokaždé si vylepšil své postavení. Nejvýrazněji v Östersundu 2019, kde poskočil z 44. příčky až na 25.

Podobný skok, Z 46. místa na 22., udělal loni v Anterselvě Ondřej Moravec. Letos vyrazí do stíhacího závodu sice z 55. místa, ale téměř s totožnou ztrátou.

V závodě žen se představí pouze Markéta Davidová. A bude to mít těžké, ze sprintu si nese 44. pozici a ztrátu 2:15. I Davidová si však před rokem v Anterselvě ověřila, že se dá na 10 kilometrech a 4 střelbách výrazně posunout. Tehdy si polepšila z 37. příčky na 25.

Otázkou je, jak do dnešních závodů promluví nárazový vítr. Ten by podle předpovědi měl přijít někdy po poledni, tedy se startem závodů

Muži začínají závodit ve 13:15, ženy v 15:30.

Zdroj: Český biatlon