Moravec přijede do Oberhofu později, vynechá dva závody

Ondřej Moravec | Foto: Petr Slavík / Biatlon.cz

Bez svého nejzkušenějšího člena se v prvních dvou závodech roku 2021 bude muset obejít česká biatlonová reprezentace Ondřej Moravec se dohodl s trenéry, že se bude dál individuálně připravovat v rakouském Obertilliachu a do německého Oberhofu přicestuje až na nedělní smíšenou štafetu.

„Druhý týden v Hochfilzenu už jsem toho měl plné brejle. Cítil jsem, že mi chybí trénink. Natrénoval jsem toho sice hodně, ale jsem zvyklý závodit z tréninku. Mému tělu to vyhovuje. Když se pak cítím dobře při tréninku, tak se mi z toho i dobře závodí,“ vysvětlil své rozhodnutí Ondřej Moravec pro svazový web biatlon.cz.

Šestatřicetiletý biatlonista měl skvělý vstup do sezóny, když v Kontiolahti bral páté a desáté místo. V Hochfilzenu však byl nejlépe sedmadvacátý.

Hned po svátcích se Moravec do Rakouska vrátil. Trénink v Obertilliachu si i přes menší komplikace pochvaluje. „Napadlo tu strašného sněhu, takže jsem musel trochu improvizovat. Někdy jsem třeba nemohl jít střílet, protože byla zavřená střelnice. Přes sníh nebylo vidět na terče. Poslední dva tři dny se ale začínám dostávat do dobrého rytmu, který je pro mě známkou toho, že jsem na dobré cestě.“

Český reprezentant zůstane v Obertilliachu až do pátku, kdy se přesune do Oberhofu. Přijde tak o sprint a následnou stíhačku. „Myslím si, že v mém věku už nejedu na celkové pořadí. Samozřejmě neříkám, že nechci jezdit masáky, k čemuž mi budou chybět body z těch dvou vynechaných závodů, ale to se nedá nic dělat. To obětuju. Bude šance se dostat do masáku v Oberhofu přes sprint,“ věří Moravec.

Zdroj: Biatlon.cz