Moravec přijel spasit českou štafetu, nakonec ji poslal na trestné kolo

Ondřej Moravec | Foto: Petr Slavík / Biatlon.cz

Konec prvního oberhofského týdne českému týmu nevyšel. Smíšená štafeta dojela po trestném kole Ondřeje Moravce 14., závod smíšených dvojic trenéři po výpadku dalších dvou mužů neobsadili.

Na první úsek smíšené štafety dali trenéři Jessicu Jislovou, která se v této sezóně osvědčila v klasických štafetách. Nezklamala ani dnes, jen jednou dobíjela a předávala jako desátá s přijatelnou půlminutovou ztrátou.

Ta zůstala i po druhém úseku Markéty Davidové, která předávala jako šestá. Třetí běžecký čas si trochu poskvrnila trojím dobíjením.

Solidně běžel i Jakub Štvrtecký (9. čas), ale dobíjel dokonce čtyřikrát a český tým se po jeho úseku propadl na desátou příčku.

Ondřej Moravec, který dorazil do Oberhofu právě na smíšenou štafetu, musel hned po ležce na trestné kolo. „Pěkné grupeto, ale kalibr, kalibr a zase kalibr,“ hlásil do vysílačky smutný trenér Ondřej Rybář.

Vestoje uchránily Moravce od trestného kola tři náhradní náboje. Posun vpřed se tedy nekonal. Češi skončili až 14. Vyhrálo Rusko před Norskem a Francií.

Světový pohár v Oberhofu pokračuje ve středu ve 14.30. Na programu je sprint mužů.

Sparťanská realita? Porážky od Českých Budějovic

Osud jménem Dynamo? Fotbalistům Sparty se proti Českým Budějovicím nedaří ani v rámci přípravy. Nepomohl jim dokonce ani hokejový formát ...