Jen rodačka z Moskvy a od roku 2012 po změně občanství kazašská tenistka Julia Putincevová ví, co se vlastně během úvodního kola Wimbledonu stalo.
Dokonce ani její soupeřka Američanka Amanda Anisimovová v tom nemá jasno, přestože prý zaznamenala, že jeden z diváků na Putincevovou něco pokřikoval. Ale co? To neví.
A Putincevová se po výprasku 0:6, 0:6 sebrala a odešla, aniž by někomu něco vysvětlila, odmítla mluvit i s novináři.
V prvním setu za stavu 0:3 využila výměny stran a zastavila se u empiru, aby si postěžovala na jednoho z diváků.
„Můžete ho nechat vyvést? Nebudu dál hrát, dokud neodejde. Tihle lidé jsou nebezpeční, jsou šílení,“ řekla bez dalšího vysvětlení.
Povolána byla ochranka, ale Putincevová odmítla pokračovat ve hře, přestože byla ujištěna, že záležitost je vyřešena.
„Vyveďte ho, protože má možná nůž,“ zaznamenaly ještě mikrofony její další slova.
Po dalším ujištění, že je vše vyřešeno, se vrátila do hry... a výsledek už znáte.
Ani mluvčí pořádajícího All England Clubu nebyla sdílnější, pouze potvrdila nepříjemnou událost. „Na základě stížnosti na chování diváka při zápase na kurtu číslo 15 informoval hlavní rozhodčí bezpečnostní službu a záležitost byla vyřešena.“
Zmínka o noži připomněla incident z roku 1993, kdy fanoušek Steffi Grafové bodl přímo během zápasu nožem do zad Moniku Selešovou.
Zdroj: