Na Slavii má přijít 3000 fanoušků. Proč?

VIP tribuna Slavie během utkání s Leicesterem. | Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Tohle vypadá na další z majstrštyků slávistického bosse Jaroslava Tvrdíka. Jeho jediný tweet přehlušil stesky nad neschopnou vládou, pandemickou situací, (ne)návratem dětí do škol, chybějícími respirátory i umírajícími nejen na Karlovarsku.

Protože Jaroslav Tvrdík má požehnání ministerstva zdravotnictví Jana Blatného, aby na příští zápasy Slavie přišly do hlediště tři tisícovky fanoušků. A do toho všeho jsou v tom v rámci iniciativy Cesta ze tmy tak trochu namočení třeba Janek Ledecký, Daniel Landa nebo evoluční biolog Jaroslav Flegr, možná i se svým kocourem Micíkem.

Aniž bych rozporoval hygienická opatření, která Slavia chystá, cestu ze tmy si osobně představuji trochu jinak. Raději bych z úst pana ministra Blatného slyšel, že se povedlo navýšit jak lůžkové, tak personální kapacity na covidových jednotkách. A ještě raději, že se rozjíždí rozsáhlá logistická akce, která v řádu týdnů pořádně zahýbe s vakcinací Čechů.

Vážně jsou tři tisícovky fanoušků v hledišti Slavie světýlkem na konci tunelu? Vážně je návrat lidí do hlediště návratem k normálnímu životu? A vážně stačí tisíc vstupenek věnovaných borcům z Integrovaného záchranného systému, aby se zapomnělo, jak vypadalo slávistické VIP hlediště během zápasu proti Leicesteru?

Ne. Tohle není cesta ze tmy. Tohle je jenom další z velkých majstrštyků Jaroslava Tvrdíka.