NHL před startem masivně testovala. Má 27 pozitivních hráčů, Dallas v problémech

Ilustrační foto | Foto: Jai Agnish / Shutterstock.com

Do opožděného startu nové sezony NHL zbývají už jen hodiny. Včera týmům skončily tréninkové kempy, jejichž součástí bylo také masivní testování na covid-19. Jak dnes oznámilo vedení nejslavnější hokejové ligy světa, celkem bylo pozitivně testování 27 hráčů. Z toho 17 nosí dres Dallas Stars. 

Právě vítěz Západní konference z loňského ročníku NHL je také jediným týmem, který je nákazou koronavirem silně zasažen a musel kvůli ní značně měnit plány. Masivní rozšíření uvnitř týmu se v Dallasu potvrdilo minulý pátek, následkem čehož byl tréninkový kemp okamžitě ukončen.

Covidem zasažený tým navíc musel odložit první tři zápasy sezony – ve čtvrtek a v pátek na Floridě a v neděli proti rivalovi Tampa Bay. Se soupeřem, s kterým se Dallas Stars utkali ve finále Stanley Cupu, by se předběžně měli střetnout příští úterý, tedy 19. ledna. Dobrou zprávou je, že většina hráčů s pozitivním testem je prakticky bez příznaků.

Celkem bylo během tréninkových kempů v období od 30. prosince do 11. ledna provedeno na 12 tisíc testů na 1200 hráčích. Jak uvedl komisař NHL Gary Bettman, jména pozitivně testovaných nebudou zveřejněna. To se ovšem změní se startem sezony, během které budou veřejně uváděna jak jména pozitivně testovaných, tak těch, kteří budou muset do karantény kvůli možnosti nakažení. Cílem je prý maximální možná ochrana zdraví hráčů a všech členů týmu.