Obrat o 180 stupňů. UFC veteránka Lucie Pudilová míří do Oktagonu!

Lucie Pudilová chce restartovat kariéru v Oktagon MMA | Foto: Pavel Hofman, koláž NAstartu.cz

Lucie Pudilová se naposledy představila v kleci dle regulérních pravidel MMA (Mixed Martial Arts) v lednu letošního roku. Tedy před 10 měsíci, kdy prohrála v UFC čtvrtý zápas v řadě a s nejslavnější MMA ligou světa se musela rozloučit. Poté přišel návrat na domácí půdu, ale ani ten se jí nepodařil, když na jaře prohrála zápas v projektu Oktagon Underground. Tehdy ale nešlo o boj podle plnohodnotných pravidel tohoto sportu. Mluvilo se o tom, že právě organizace Oktagon MMA je logickou volbou pro restart dříve velmi úspěšné kariéry rodačky z Příbrami. Před dvěma měsíci z avizované dohody sešlo. Dnes nám ale sama Pudilová exkluzivně potvrdila, že se s Oktagonem nakonec domluvila a nyní se pro ni hledá soupeřka na Oktagon 18, který se má uskutečnit v Brně 21. listopadu.

Vymanit se z kritického období se Lucie chtěla už 19. září na turnaji v Dobříši. Galavečer Noc Bojovníků ale přinesl české hvězdě jen další zklamání, když se nejprve ukázalo, že dohoda s francouzskou soupeřkou Berchelovou byla ve skutečnosti spíš přáním organizátorů, než domluveným kontraktem. Následně se několik dnů mluvilo o tom, že se hledá náhrada, až se nakonec celý turnaj zrušil. „Už se k tomu raději nechci moc vracet, bylo to velké zklamání. Žádná konkrétní soupeřka nakonec na stole nikdy nebyla,“ říká dnes Pudilová při vzpomínce na zářijovou akci, která skončila rozčarováním.

Lucie nezažívá nejlepší období kariéry, ale rozhodně se nevzdává. / Foto: Pavel Hofman

Dnes už má ale nový cíl. I když v létě jednání s promotérem organizace Oktagon MMA Ondřejem Novotným nedopadla, už v září před avizovaným turnajem v Dobříši se obě strany k jednacímu stolu vrátily. „V těch posledních dnech před Nocí Bojovníků už jsem definitivně ztratila důvěru, že by můj zápas zde mohl vůbec proběhnout. Kontaktovala jsem proto znovu Ondru Novotného a začali jsme jednat,“ popisuje zářijový vývoj Pudilová.

Lucie Pudilová: Udělala jsem změny, těšte se, kdo bude stát v mém rohu

Lucie Pudilová, šestadvacetiletá zápasnice MMA z Příbrami, vlétla před šesti lety do světa smíšených bojových umění jako uragán. Její zápasy měly ...

A jak dnes potvrdila, jednání byla úspěšná. „Plácli jsme si, jdu do Oktagonu. Představit bych se měla už 21. listopadu v Brně, v tuto chvíli se shání soupeřka. Uvidíme, zda to bude někdo ze zahraničí. Myslím, že pár holek, které by na této akci mohly startovat a které by mohly být adekvátní soupeřkou, se najde,“ uzavírá Lucie a už teď vyhlíží možnost, jak si znovu podmanit srdce českých fanoušků.