Oktagon ukáže Petra Knížete i novou klec

Hlavní hvězdou Oktagonu 23 bude Petr Monster Kníže (vpravo). | Foto: Oktagon

Už zítra, v sobotu 1. května, je na programu v pořadí třiadvacátý číslovaný turnaj organizace Oktagon, tentokrát znovu v brněnském Bobyhall. V pátek dopoledne jako již tradičně probíhalo vážení bojovníků, kteří se zítra představí ve třinácti zápasech. Všech 26 účastníků zítřejšího turnaje splnilo domluvené váhové limity.

Na zítřejším turnaji Oktagon představí novou, kulatou klec. Na ni bylo použito více než jeden kilometr oceli, přes 500 šroubovacích spojiv a přes 2000 svárů. Specifikem nové klece je kromě kulatého tvaru i padesátikilový osmiúhelník, přezdívaný jako srdce, který je umístěn v jejím středu a je na něj navázána celá konstrukce s podlahou. Pětitunová klec se do Brna převážela na čtyřech nákladních autech a konstruovala přes šest hodin.


Oktagon 23 – výsledky vážení

Petr Kníže (79,6 kg) vs. Andrea Fusi (79,65 kg)

Václav Mikulášek (84,25 kg) vs. Thomas Robertsen (84 kg)

Leo Brichta (72 kg) vs. Kirill Medvedovski (72 kg)

Andrej Kalašnik (77,3 kg) vs. Tomáš Bolo (77,4 kg)

Kamil Minda (115,9 kg) vs. Kerisson Leal (118,7 kg)

Robert Bryczek (77,5 kg) vs. Kaik Brito (77,1 kg)

Ewelina Woźniak (52,5 kg) vs. Vanessa Rodrigues (52,2 kg)

Karol Ryšavý (70,6 kg) vs. Matěj Kuzník (70,7 kg)

Tereza Bledá (57,1 kg) vs. Karoline Martins (57 kg)

Matouš Kohout (70,5 kg vs. Jan Široký (70,7 kg)

Máté Kertész (77,5 kg) vs. Bruno Carvalho (77,25 kg)

Rafael Xavier (93,1 kg) vs. Csaba Hocz (93,25 kg)

Roman Paulus (66 kg) vs. Michal Konrád (66 kg)


Oktagon zároveň oznámil místo konání turnaje Oktagon 26. Ten se uskuteční na divácky oblíbené pražské Štvanici. S oblibou přezdívaný „Nejkrásnější turnaj roku“ je v plánu na 24. července.

Vzhledem k vládním opatřením jsou organizátoři připraveni i na variantu, kdyby turnaj nebylo možné uskutečnit s maximální diváckou kapacitou stadionu. Při koupi vstupenky systém ukáže aktuální procentuální obsazenost daného sektoru. Jakmile budou zřejmá epidemiologická pravidla pro pořádání akce, systém vyhodnotí jako platné vstupenky ty, které byly zakoupeny předtím, než byl dovršen tento procentuální limit. Pokud například bude povolena 50% kapacita sektoru, platné budou ty vstupenky, zakoupené před dovršením tohoto čísla. Všem ostatním, kteří vstupenky zakoupili až po dovršení této kapacity, budou ihned vráceny peníze.

Kdo se na turnaji představí, ještě neprozradím, ale být fanouškem, tenhle turnaj bych si rozhodně nechtěl nechat ujít,“ říká promotér Ondřej Novotný.