Osamocený Lacazette? To Slavia bojovala proti všem

Kapitán Arsenalu Alexandre Lacazette symbolicky poklekl na podporu boje proti rasismu. | Foto: Profimedia

Jedenáct Slávistů se drží kolem ramen a proti nim klečí osamoceně kapitán Arsenalu Alexandre Lacazette. Klečí na pravém koleni, oběma rukama se opírá o to levé a se zvednutou hlavou si prohlíží soupeře. „Alexandre Lacazette zaujal před rozhodujícím střetem Evropské ligy silný postoj proti rasismu,“ zní doprovodný text k téhle fotce.

Vážně to má skončit takhle? Zredukuje se báječné slávistické tažení Evropou do téhle jedné symbolické fotky?

Tři branky Arsenalu v rozmezí šesti minut prvního poločasu vyřešily problém, se kterým se UEFA potýká od prokleté odvety na stadionu Glasgow Rangers. Slavia pro letošní sezonu v Evropě končí, smířila se s desetizápasovým trestem pro Ondřeje Kúdelu a místo toho, aby se radovala z postupu mezi nejlepších osm týmů Evropské ligy, bude ještě nějakou dobu sčítat škody. Ne ty finanční, ale šrámy na pověsti. O ty se postaral nejen Kúdela, ale i řada českých fanoušků, která nemá tak úplně jasno v tom, co je a co není rasismus.

Alexandre Lacazette je na snímku, který se zařadí za rok 2021 mezi ty ikonické, osamocený. Jenže ten snímek lže. Ten večer bojovala osamoceně slávistická jedenáctka. Pod dosud nepoznaným tlakem válčila proti nálepce, ke které stačila jedna hloupá poznámka Ondřeje Kúdely. V rámci českého sportu si ještě nikdo neprošel tím, čím fotbalisté Slavie v posledních dnech. To všechno jim v odvetě proti Arsenalu přistřihlo křídla. Slavia bojovala a padla.

Trenér Trpišovský přitom znovu dokázal, že Slavia má mezi evropskými velkokluby své místo. A to i přes drsnou lekci, kterou dostala.

Tohle nesmí skončit fotkou klečícího Lacazetteho.

UEFA mluví o respektu. V případě Kúdely si ale dala vlastňák

Respekt. Takhle jednoduše se jmenuje medializovaná kampaň UEFA. Jenže v případě téhle kampaně jde jen o marketingovou akci bez skutečného obsahu. ...

Kúdela je rasista a Kamarův útok byl údajný, píše britský tisk

Souhlasné přitakání s výší trestu pro Ondřeje Kúdelu i nepochopení pro distanc určený Glenu Kamarovi. Takové jsou reakce britského tisku na ...