Pohled expertů: Lance Armstrong o očkování v České republice

Lance Armstrong v roce 2015. | Foto: stock_photo_world / Shutterstock.com

Minulý čtvrtek jsme se v hlavní zpravodajské relaci TV Nova a CNN Prima News dozvěděli, co si ze svého odborného pohledu myslí profesionální MMA zápasníci a trenéři o bitce poslance Lubomíra Volného na plénu sněmovny. Podobné rozbory se pak objevily i na různých webech. Vskutku inspirativní nápad.

Nechceme naše čtenáře o tento zajímavý trend ochudit. Proto pro vás od dnešního dne přinášíme zpravodajství z domova i ze světa v novém formátu. Každou událost okomentují námi oslovené osobnosti ze světa sportu.

A pojďme hned na první díl…

Očkovat jako o závod

Očkování proti covid-19 nejde podle plánu. Naší redakci se ale podařilo získat komentář samotného krále jehel Lance Armstronga. Slavný cyklista do sebe během kariéry nacpal periodickou tabulku odshora dolů a těžko bychom našli povolanějšího experta.

Lance Armstrong dopoval déle, než přiznal dříve. Jde si vážit jeho úspěchů?

Býval hrdinou světové cyklistiky. Lance Armstrong dokázal sedmkrát vyhrát Tour de France, ale o všechny tituly přišel v momentě, kdy se ...

Poté, co byla premiérovi Andreji Babišovi aplikována druhá dávka vakcíny, oznámil, že registrační systém na očkování pro lidi pod 80 let se od února nespustí. Vakcíny není dost. „Je to naprostý amatérismus. Na takovou akci musíte mít skutečné odborníky, kteří vědí, co dělají. Kdybychom takovým způsobem pracovali v US Postal, nikdy bych na Tour de France nedojel ani pod první pyrenejský kopec,“ řekl exkluzivně pro Nastartu.cz Lance Armstrong.

Slavného cyklistu zarazilo také množství přednostně očkovaných. Vakcínu už dostali jak premiér, tak ministr zdravotnictví, zcela mimo systém se nechali očkovat třeba ředitel VZP, náměstkyně ministra zdravotnictví, kuchař Zdeněk Pohlreich nebo několik stovek zaměstnanců Státního zdravotního ústavu i s rodinnými příslušníky.

„Neslýchané. Jako kdyby si moje EPO nejdřív vzali šéf týmu, doktor, manažer, kuchař a nakonec všichni mechanici i s rodinami. Já bych mezitím vyplivnul plíce v kopcích, kde bych jako blázen šlapal jen s tím, co jsem natrénoval,“ rozhořčil se Armstrong. Ten zároveň označil za dezinformace zprávy některých francouzských médií, že ho doktor Ferrari naočkoval proti covid-19 už v roce 2005.

Nehoda ve sjízdných Bohnicích

Pryč jsou časy, kdy situaci na českých silnicích komentoval Standa Huml. Letošní Rally Dakar stvořila novou hvězdu dopravního zpravodajství. Aleš Loprais mladší tak dlouho zveřejňoval videa z kabiny, až se celý svět dozvěděl, že mu už „potřetí stojí ocas“ a že podle jeho mechanika jsou kolemjdoucí šestnáctileté dívky „jedna docela plochá a sjízdná, ta druhá ne“.

MeToo na Dakaru. Kolocovy dcery označily Lopraisovy poznámky za nechutné

Ani omluva nestačila. Negentlemanské vyjádření Aleše Lopraise na adresu dcer šéfa týmu Buggyra Martina Koloce má pokračování. Šestnáctiletá ...

Nešťastný závěr loňského roku zažil řidič luxusního vozu, který na Silvestra v pražských Bohnicích nezvládl řízení a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Muž vyvázl bez zranění, automobil je ale na odpis.

„Nedokážu přesně říct, co bylo hlavní příčinou nehody. Napovědět by mohly záběry z kabiny řidiče, určitě je brzy zveřejní na sociálních sítích. Samozřejmě mám coby odborník určitou teorii o zablokovaném volantu, k čemuž mohlo dojít v důsledku toho, že se řidič více než na řízení soustředil na kolemjdoucí nezletilé dámy. Nedávno se mi to stalo na Dakaru hned třikrát. Ale je to jen teorie,“ poodhalil svůj pohled na nehodu zkušený závodník.

Lopraise doplnil také jeho neméně zkušený mechanik, který naší reportérce neposlintal mikrofon jen díky správně nasazenému respirátoru FFP2: „V Bohnicích to znám, někdy je to tam docela ploché a sjízdné, jindy ne. Jestli teda víte, o čem mluvím?“

Perfektní ležka v Sýrii

Nakonec pojďme do zahraničí. Když jsme hledali sportovní osobnost, která by okomentovala úspěšnou střelbu britského snipera v Sýrii, jako první nás napadl Jirka Šlégr. Kdo by si z Nagana nepamatoval, jak „pálí Guma“, že? Když jsme mu ale v sobotu večer volali, telefon sice zvedl jistý Jirka, ale záhy nám oznámil, že Guma je na služebce v Teplicích a nemáme ho rušit, protože zrovna zachraňuje sport. Se slovy „Kdo z vás to má?“ pak neznámý muž zavěsil.

Napodruhé jsme byli úspěšnější. Podařilo se nám spojit s člověkem, který dlouhé roky analyzoval střelbu prakticky každý den. Když jsme biatlonovému trenérovi Ondřeji Rybářovi vysvětlili, co bychom po něm chtěli, dojetím téměř propukl v pláč. „Jestli tam máte někoho, kdo dokázal čistě a rychle zastřílet, je mi úplně jedno, že to bylo v Sýrii. Letos jsem něco takového ještě neviděl.“ Inu, konečně jsme se i my trefili.

Elitní odstřelovač speciální jednotky britské armády zlikvidoval v Sýrii jednou ranou pět džihádistů z Islámského státu. Svůj cíl zasáhl na vzdálenost 900 metrů, a jelikož se jednalo o sebevražedného atentátníka s výbušninou kolem hrudi, vylétli s ním do vzduchu i jeho čtyři kolegové.

„Byla to skvěle zvládnutá ležka. Šlo sice o kalibrovanou ránu, kdy původně mířil na hlavu a zasáhl hrudník, ale v dané situaci to bylo nejlepší možné řešení. Nepotřeboval ani jedno dobíjení, naopak sestřelil jednou ranou všech pět terčů. Co by za to Charvátová dala,“ okomentoval výkon střelce Ondřej Rybář.

Upozornění redakce: Vítáme každé sdílení na sociálních sítích, zároveň se ale od obsahu tohoto článku důrazně distancujeme. Autor článku nám do redakční uzávěrky nezaslal jediný důkaz, že s citovanými osobami skutečně mluvil. 

Důvody, proč se těšit na novou sezonu Formule 1

Nadcházející ročník Formule 1 začne se zpožděním. Kvůli epidemii koronaviru se pořadatelé rozhodli posunout termín Velké ceny Austrálie, která se ...