Procházku čeká debut v UFC. Tlak? Ten mám na párku, říká bojovník

Procházka se na první zápas těší od podpisu smlouvy. | Foto: Instagram @jirkaprochazka

Elitního českého bojovníka MMA Jiřího Procházku čeká v noci na neděli premiérový zápas v organizaci UFC, v Abú Zabí se utká se Švýcarem Volkanem Oezdemirem. Pro šampiona japonské organizace Rizin to bude těžký debut, Oezdemir je totiž sedmičkou polotěžké váhy UFC.

Oezdemir je pohyblivá polotěžká váha. Stále se snaží dbát na důraz v kombinacích, ve svých výpadech. To je z jeho strany nejnebezpečnější. Co na něj chystáme, ale nebudu prozrazovat. Určitě jsme připraveni,“ řekl Procházka novinářům před odletem. „Každý souboj je důležitý životní krok. Premiéra v UFC je pro mě, i když si to nepřipouštím, velký krok. Je to splněný sen. Před prvním zápasem ale nechci nic hodnotit, až po něm,“ podotkl.

Procházka od konce roku 2015 bojoval v Rizinu, kde se zápasy konají v boxerském ringu mezi provazy. Nyní se vrací do oktagonu. „V MMA jsem v kleci začínal, teď pokračuji dále,“ podotkl člen Jetsaam Gymu Brno, jenž přiznal, že po přesunu do UFC je pod větším tlakem.

Oktagon Underground udělal pro naše MMA víc, než se zprvu zdálo

Po prvních dvou turnajích nového formátu soubojů v kleci, které jejich duchovní otcové Ondřej Novotný a Pavol Neruda nazvali Oktagon Underground, ...

Já to ale mám na párku. Nervozitu a tlak si člověk vytváří sám. A já si chci kolem sebe vytvářet prostředí, kterým bych mohl jen proplout a dělat si svoje věci, kterými chci docílit cíle,“ řekl Procházka.

Sedmadvacetiletý český bojovník bude v UFC hájit sérii deseti výher, naposledy prohrál v prosinci 2015. Ze svých 26 vítězství si jich 23 připsal před limitem. Výborné statistiky však má i jeho sok: o tři roky starší Oezdemir vyhrál 17 z 21 zápasů, osmkrát se představil v UFC a pětkrát vyhrál.

Určitě má více zkušeností s top zápasníky a i v UFC zápasil se silnými soupeři. A udělal tam výkony. Mě teď to nejlepší, s čím se mohu potkat, čeká,“ uznal Procházka.

André Reinders: V MMA může uspět i netrénovaný táta od rodiny

Jméno André Reinderse patří mezi ta nejzvučnější na tuzemské scéně MMA. Z bývalého zápasníka se během pár let stal úspěšný trenér, jehož svěřenci ...

Galavečer UFC 251 se uskuteční na ostrově Yas v Abú Zabí, kde americká organizace připravila speciální arénu a bojovníky uzavřela. Všichni museli před příletem i bezprostředně po něm podstoupit testy na koronavirus a byli v karanténě.

S ohledem na časový posun oproti Severní Americe se akce uskuteční v hluboké noci a nad ránem místního času. Procházkův zápas by měl začít kolem 3:30 SELČ, nebude součástí takzvané hlavní karty.