Tady se z nadějného talentu stal fotbalovou hvězdou se vším všudy.
Tady se o něj začali zajímat fanoušci, média, sponzoři.
Díky Manchesteru United přece Cristiano Ronaldo vyrostl v jednoho z nejlepších fotbalistů historie. Jak by jen mohl zamířit k úhlavnímu konkurentovi do City? Přitom podobných přestupů, kdy se fanoušci jednoho tábora cítili naprosto zrazeni, pamatuje fotbalová historie spoustu.
Carlos Tevez
Úplně stejná situace. Akorát, že tady šlo o přestup přímo mezi těmito dvěma kluby. Tedy z Manchesteru United do Manchesteru City.
V United Tevez za dva roky nastřílel v 63 zápasech 19 gólů. Vyhrál dvakrát Premier League a jednou Ligu mistrů. Celou dobu byl ale v United vlastně na hostování od Media Sports Investment Company – agentury, která na něj vlastnila práva.
A když po dvou letech hostování skončilo, začaly se dít věci.
United sice chtěli práva na Argentice odkoupit, Tevez se rozhodl odejít k městskému rivalovi. Na stadionu City hned postavili velký billboard směrem ke stadionu United, na kterém byl Tevez v modrém dresu a slova: Vítej v Manchesteru!
„Hloupé a arogantní. Malý klub s malou mentalitou,“ zuřil tehdy Alex Ferguson.
Ashley Cole
Famózní levý obránce Ashley Cole byl odmala spjat s Arsenalem. Působil tady v mládežnických kategoriích, pak i osm let mezi dospělými. O to překvapivější byl jeho přestup do Chelsea.
Cashley Cole – tak mu většina fanoušků Arsenalu stále přezdívá (Cash – anglicky peníze, pozn. red.).
Už v létě 2005 se Cole, jeho agent a Jose Mourinho sešli v hotelu, aby případný přestup prodiskutovali. Všichni zúčastnění tehdy dostali pokutu. Cole s Mourinhem 75 tisíc liber, Chelsea dokonce 300 tisíc liber.
Levý obránce tak podepsal roční prodloužení smlouvy s Arsenalem, k čemuž se poté vyjádřil ve své autobiografii. Že si z něj tehdy v Arsenalu udělali legraci, když mu nabídli tak nízký plat, že málem sjel autem ze silnice, když se to dozvěděl.
O rok později se do Chelsea skutečně stěhoval, na což fanoušci Arsenalu zareagovali po svém. Při prvním utkání s Chelsea zasypali trávu falešnými 20librovými bankovkami s Coleovým obličejem.
Cristiano Ronaldo odchází z Juventusu. Netrénuje a vyklidil své místo
Cristiano Ronaldo je na odchodu z Juventusu Turín a míří do Manchesteru City. Proto se už nezapojuje do tréninku a není v...
Real Madrid upravil nabídku na Kyliana Mbappého. Dává 170 milionů eur
Nová nabídka, nová naděje. Real Madrid navýšil svou nabídku na Kyliana Mbappého už na 170 milionů eur a tvrdí, že částka by...
Luis Figo
Asi největší potupa pro fanoušky Barcelony.
A za všechno vlastně mohly prezidentské volby Realu Madrid v roce 2000. Díky nim se zrodil jeden z nejbláznivějších přestupů fotbalové historie.
Florentino Perez totiž fanouškům Realu slíbil, že když volby vyhraje, přivede do Madridu od největšího konkurenta právě Figa.
A své slovo splnil, z Figa v té době udělal nejdražšího fotbalistu historie.
Když pak poprvé přijel Figo na Camp Nou, ta nenávist při prvním El Clasicu byla cítit všude.
Chamtivec, Zrádce, Jidáš. Takhle ho culés titulovali. A během zápasu několikrát začali skandovat: „Figo portugués, hijo de puta es!“ Doslova se to dá přeložit takto: „Portugalec Figo, to je zku...syn!“
Prasečí hlava, která na trávníku u Figa přistála, nenávist jen podtrhla.
Roberto Baggio
Italský elegán s božským copánkem.
V roce 1990 jej z Fiorentiny za tehdy rekordních 8 milionů liber vykoupil turínský Juventus.
Ani obří výdělek fanoušky města Leonarda da Vinciho neuchlácholil. Vtrhli do klubových kanceláří a donutili prezidenta klubu Flavia Pontella, aby se na stadionu schoval.
Na padesát fanoušků se při těch nepokojích zranilo, devět bylo zatčeno.
První vzájemný zápas? Baggio odmítl jít na penaltu s tím, že brankář Fiorentiny bude vědět, kam ji chce kopnout, což naštvalo pro změnu fanoušky Juventusu.
Při druhém vzájemném zápase zase Baggio zvedl fialovou šálu Fiorentiny, když byl střídán.
„Moje srdce bylo vždycky fialové,“ řekl po pár letech.
Johan Cruyff
Když se řekne Ajax, většině fotbalových fanoušků se okamžitě vybaví jméno Johana Cruyffa. Jednoho z nejlepších fotbalistů historie, jehož historie je s tímto nizozemským týmem spjatá podobně jako Barcelona.
Byla ale doba, kdy Cruyff v Ajaxu svou pověst ohrožoval.
Ve 36 letech se šéfům slavného klubu zdál starý, za zenitem. A tak se rozhodli mu už neprodlužovat smlouvu.
Cruyff tehdy zuřil. Byl tak naštvaný, že ho nenapadlo nic jiného, než podepsat s úhlavním rivalem – Feynoordem, se kterým v další sezoně oslavil double a stal se nejlepším nizozemským fotbalistou roku.
„Celou sezonu mě poháněla touha ukázat všem z Ajaxu, že udělali chybu, když se ke mně zachovali jako ke smetí,“ přiznal později ve své autobiografii.
Makhmuda Muradova čeká další zápas v UFC
Čtrnáct výher v řadě, z toho poslední tři pod hlavičkou prestižní organizace UFC. Makhmuda Muradova čeká v noci ze soboty na...
Zlato je ze stříbra? Čínská gymnastka reklamuje svou olympijskou medaili
Jak je to přesně ze zlatou olympijskou medailí? Čínská gymnastka Zhu Xueying reklamuje svou medaili, protože se z ní zlatá...