Šampiona je třeba knockoutovat, tvrdí Jiří Procházka

Jiří „Denisa“ Procházka | Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Užít si každého soupeře, kterého před něj UFC postaví a dojít si pro titul šampiona. To jsou hned dvě výzvy, o kterých promluvil zápasník MMA Jiří Procházka v rozhovoru pro populární YouTube kanál What the Heck.

David Beckham chce do svého týmu Messiho i Ronalda

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo zamíří společně do americké MLS. Přesně taková je představa bývalého anglického reprezentanta a současného ...

Slavný trenér sedí na mrtvém koni a telefonuje. Fotografie na sítích spustila skandál

Gordon Elliott je úspěšný trenér závodních koní. O to horší je skandál, který se kolem tohoto Ira rozpoutal v posledních hodinách. Na sociálních ...

Už rok je Jiří Procházka zápasníkem UFC. Jako šampion japonské organizace Rizin za tu dobu stihl jeden zápas a právě vítězství nad Volkanem Oezdimerem a hlavně nepodařené první kolo, ve kterém český bojovník schytal řadu úderů, bylo jedním z hlavních témat rozhovoru pro What the Heck. Experti totiž spočítali, že Jiří Procházka má za sebou patnáct dominantních úvodních kol, ale proti Oezdimerovi v prvním kole prohrál na body a zápas zachránil díky tvrdému KO v tom druhém.

Výkon v úvodu byl strašný. Zkoušel jsem řadu nových věcí a nefungovalo to, jak jsem si představoval. Pak to bylo lepší, změnil jsem styl,“ popsal zpětně svou premiéru v UFC.

Procházku teď čeká 1. května Američan Dominick Reyes, trojka polotěžké váhy. Pokud Procházka naváže na výkon z druhého kola proti Oezdimerovi, otevře se mu cesta k titulovému vyzyvatelství. Reyes má za sebou skvělý výkon proti Jonu Jonesovi, kdy prohrál sporně na body, a prohru s úřadujícím šampionem Janem Blachowiczem.

Jestli porazil Jonese? Podal lepší výkon než Jones, ale ten byl v té době šampion. A když chcete porazit šampiona, musíte ho knockoutovat. Nestačí spoléhat na bodování rozhodčích, zvlášť proti Jonesovi, který byl mistrem bodů,“ zavzpomínal Procházka na loňský únor, kdy Reyes nedotáhl do konce zápas o titul šampiona. „Dominick je jeden z nejlepších v naší váhové divizi a myslím si o něm jen to nejlepší.“

Reyes je trojka, Procházka pětka. Jejich vzájemný zápas ukáže, kdo dostane v blízké budoucnosti šanci sesadit z trůnu Blachowitze.

Chci získta titul, ale taky si chci užít každého protivníka, kterého přede mne postaví. A na každého z nich se chci precizně připravit,“ plánuje Jiří Procházka.

FIFA prodává vstupenky na MS v Kataru. Za milion a čtvrt

Chystáte se na fotbalový šampionát do Kataru? Pak je nejvyšší čas rezervovat vstupenky do Iconic Stadium v Lusailu, kde se odehraje finálová fáze ...