Serena v slzách naznačila konec kariéry

Serena Williamsová | Foto: lev radin / Shutterstock.com

Australian Open opustila v slzách. Serena Williamsová skončila v semifinále a při emotivním loučení naznačila, že se do Melbourne Park jako hráčka možná už nikdy nevrátí.

Slečna Comeback: Karolína Muchová porazila světovou jedničku

Zatímco největší české favoritky už na tenisovém Australian Open dohrály, čtyřiadvacetiletá Karlína Muchová žije v australském vedru dál svůj ...

Serena Williamsová – Naomi Ósakaová 3:6, 4:6. Už jedenáctý pokus na vítězství čtyřiadvacátého grandslamu a vyrovnání Australanky Margaret Courtové v čele historického žebříčku selhal. Jako by se stroj jménem Serena zasekl.

Mohla další neúspěšné tažení svést na nervozitu, ale neudělala to. Přiznala, že udělala spoustu zbytečných chyb, a za ty byla v konečném skóre po právu potrestána. Mohla vyhrát, ale nevyhrála.

Co teď? Sereně Williamsové bude v září čtyřicet let. A před sebou má stále metu v podobě nejúspěšnější hráčky grandslamové historie Margaret Courtové. Potřebovala by vyhrát dva velké turnaje, aby ji přeskočila a stala se číslem jedna. Možná jednou provždy, protože mezi aktivními hráčkami součanosti pronásledovatelky nenajde.

Jenže kolik šancí si ještě Serena dopřeje?

Prohrála poslední čtyři grandslamová finále. Australian Open vyhrála sedmkrát, ale naposledy v sezoně 2017.

Ten dotaz prostě musel padnout. Jak dlouho ještě vydrží Serena na kurtech?

Nevím. Vážně nevím. Kdybych se rozhodla, že končím, stejně to nikomu neřeknu…“ A pak se rozplakala a opustila tiskovku.

Právě tenhle moment si tenisoví komentátoři vykládají jako potvrzení toho, že letošní sezona je rozlučková. A že se Serena na Australian Open jako hráčka už nevrátí.