Sezona F1 začne kvůli covidu později

Formule 1 začne o týden později. | Foto: Ev. Safronov / Shutterstock.com

Protipandemická opatření komplikují také nabitý kalendář nové sezony závodů formule 1. První letošní podnik se měl konat v australském Melbourne od 19. do 21. března, závod byl ale nakonec kvůli pokračující pandemii covid-19 přesunut až na listopad. Zatím. 

První zastávkou F1 tak letos bude Bahrajn, kde se bude závodit jen o týden později, než byl původní termín v Austrálii. Tedy od 26. do 28. března. Za jednoznačně pozitivní zprávu lze ale považovat fakt, že Grand Prix Austrálie nebyla zrušeno zcela. To se totiž stalo v loňském roce. Nyní to ale vypadá, že se termín pouze přesune. Jet by se mělo od 19. do 21. listopadu.

Zda tomu tak bude také u původně třetího podniku letošního mistrovství světa, tedy u Velké ceny Číny, zatím není jisté. Ta se měla konat mezi 19. a 21. dubnem, z kalendáře ale v tuto chvíli vypadla. O tom, zda bude možné ji přesunout na pozdější termín, zatím vedení šampionátu F1 jedná s čínskými úřady a pořadateli. Omezení v cestování do Číny jsou totiž zatím příliš přísná.

I bez závodu v Šanghaji má ale letošní sezona formule 1 v programu 23 velkých cen. To je historicky rekordní počet, což je s ohledem na celosvětovou situaci nejen ve sportu velmi ambiciózní.