Slalomář Prskavec bude na ME postrádat některé soupeře i fanoušky

Jiří Prskavec se opět stal mistrem Evropy. | Foto: Milan Kammermayer / Profimedia.cz

Úřadující mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec bude na mistrovství Evropy v Praze postrádat některé soupeře i davy fanoušků. Těší se ale na kontinentální šampionát v Troji, jehož předehrou byla v neděli tradční pádlojízda. Závodní program potrvá od pátku do neděle.

Bronzový olympijský medailista z Ria v sezoně poznamenané koronavirem dominoval na domácí scéně, kde si v nabité konkurenci českých kajakářů suverénně zajistil účast na OH v Tokiu. Na ME bude mít konečně možnost poměřit se se závodníky ze zahraničí. „Jsem hrdý na český organizační tým, který je v této době schopen pod tak přísnými hygienickými podmínkami zorganizovat závody na mezinárodní úrovni,“ ocenil na webu závodu.

Jen podpora z tribun bude výrazně menší, než je v Troji obvyklé. „Nebude to naštěstí úplně bez diváků, bude to omezeno na 1000 lidí, nejsou volně prodejné vstupenky, ale bude tu minimálně blízká rodina a přátelé. Věřím, že i tak bude atmosféra skvělá,“ řekl elitní český kajakář.

Němečtí slalomáři kvůli koronaviru nepřijedou do Prahy na ME

Pražské mistrovství Evropy ve vodním slalomu se příští týden bude muset obejít bez reprezentantů jedné z velmocí, Německa. Tamní svaz se rozhodl ...

Nepřijedou ani reprezentanti z některých velmocí: na startu budou chybět Němci, Slováci i Britové. „Nejvíc nám budou chybět Britové, především Joe Clarke nebo Bradley Forbes-Cryans, ale i další závodníci. Možná je to dané i podobností mezi Londýnem a Prahou, jsou tu podobné překážky, a i proto se tu Britům vždycky dařilo a jezdili tu vynikající časy,“ komentoval to Prskavec.

Spoluorganizoval pádlojízdu, které se v neděli zúčastnilo 70 lidí z řad závodníků i rekreačních vodáků. Společně vyrazili z Troji přes centrum Prahy až na Kampu. Nechyběla ani kajakářka Veronika Vojtová. „Bylo to krásné, vyšlo počasí, přijeli moji rodiče, takže jsem si to opravdu užila – vidět Prahu z jiné perspektivy je opravdu zážitek,“ řekla.

Komentáře