Sobotní OKTAGON 23 nabídl silnou zahraniční účast, těsné bitvy i rychlá ukončení

Celkem 13 zápasů bylo k vidění na sobotním turnaji OKTAGON 23. | Foto: OKTAGON MMA

Turnaj OKTAGON 23 nabídl v sobotu večer 13 zápasů. Pět z nich bylo čistě mezi zahraničními zápasníky, což byl v historii organizace rekord. Výkon večera předvedl Kaik Brito, Brazilec za minutu a půl dokázal ukončit favorizovaného Roberta Bryczeka a získal bonus ve výši 2 000 eur.

Domácí scéna zažila také velkolepý návrat legendy. Třiačtyřicetiletý Petr „Monster“ Kníže předvedl dominantní, až „profesorský“ výkon, když na armtriangl ukončil italského soupeře Andreu Fusiho.

Rychlé a precizní představení ukázal i Leo Brichta, výhra na Medvedovskym na TKO je v pořadí čtvrtá v řadě pro mladého člena pražského Primmatu.

Tříkolovou bitvu předvedla Tereza Bledá, proti zkušené Karoline Martins kontrolovala utkání a získala cenný skalp a třetí profesionální výhru v kariéře. Po nepovedeném zápase s Karlosem Vémolou se vrátil do OKTAGONU Václav Mikulášek. S Thomasem Robertsonem držel dvě kola krok, do třetího kola ho ale nepustilo zranění kotníku. Nor tak svůj poslední zápas kariéry dokázal vyhrát.

Hlavní kartu turnaje otevřeli dva bojovníci v těžké váze. Kamil Minda po třech kolech tvrdého souboje nakonec zvítězil na body s Kerissoně Lealem. Ihned po zápase došlo v kleci ke staredownu s jedničkou váhy Martinem Budayem. Mezi slovenským a polským bojovníkem tak dojde v nejbližších měsících k titulové bitvě.

Na předzápasové kartě zvítězil Karol Ryšavý v prvním kole nad Matějem Kuzníkem na submisi. Maté Kertész si došel pro výhru na body nad Brunem Carvalhem. Ewelina Wozniak v prvním kole ukončila Vanessu Rodrigues. Andrej Kalašnik zvítězil na body nad Tomášem Bolem. Výhry si připsali i Matouš Kohout (na body nad Janem Širokým), Rafal Xavier (KO nad Csabou Hoczem) a Michal Konrád (na body nad Romanem Paulusem).

Fotogalerie z turnaje OKTAGON 23:

Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA
Zdroj: OKTAGON MMA

OKTAGON se vrátí za čtyři týdny turnajem s číslem 24. 29.května se v Brně představí v titulové bitvě o welterový pás David Kozma a vyzyvatel Leandro Silva.

Zdroj: Tisková zpráva OKTAGON MMA