Souček s Coufalem proti Vydrovi. V Premier League vrcholí bitva o Ligu mistrů

Tomáš Souček | Foto: Profimedia.cz

Premier League se nezadržitelně blíží ke konci aktuálního ročníku. O titul už se v podstatě nebojuje, o další příčky a především o evropské poháry se ovšem svádí lítý boj do posledních kol. A spolu s West Ham United ho svádí i dva čeští fotbalisté Tomáš Souček a Vladimír Coufal. 

Jak vypadá tabulka před víkendem, během kterého se odehraje 34. z celkových 38 kol nejvyšší anglické fotbalové ligy? Manchester City je suverénně první a hýčká si luxusní desetibodový náskok na Manchester United. Třetí Leicester, který už svůj zápas 34. kola odehrál včera proti Southamptonu (1:1), je o čtyři body za Red Devils.

Na čtvrtém místě je v tuto chvíli Chelsea, která tak se ztrátou pěti bodů na třetí místo drží zatím poslední příčku, která zaručuje účast v příštím ročníku Ligy mistrů. O tři body za ní je právě West Ham s českými legionáři v sestavě.

West Ham ztratil klíčový zápas. Červená karta a vlastní gól mu zlomily vaz

West Ham v sobotu prohrál s Newcastlem 2:3 a značně si tím v závěru sezony Premier League zkomplikoval situaci. Tým, jehož stabilní součástí jsou ...

Páté místo by pro Kladiváře na konci sezony znamenalo účast v Evropské lize. I to by byl pro tým, který ještě loni bojoval o záchranu, velký úspěch. S jídlem ale roste chuť a West Ham by pět kol před koncem jistě rád bojoval hlavně o Ligu mistrů. Ovšem vzhledem k tomu, že se na jeho pozici v tabulce tlačí také Liverpool (ztráta 1 bod), Tottenham (ztráta 2 body) a Everton (ztráta 3 body), bude závěr Premier League skutečně bojem o všechno.

Longboard pro jízdu městem, parkem nebo i z kopce

Vyzkoušeli jste jízdu na longboardu a natolik jí propadli, že toužíte po vlastním prkně? Poradíme vám, jaký longboard zvolit, ať už chcete jezdit ...

West Ham může za tři týdny slavit Ligu mistrů, může být spokojený s Evropskou ligou, ale může mu také zůstat jen sice nečekané, ale pohárovou Evropu nezaručující umístění na předních příčkách tabulky.

Každé ze zbývajících pěti kol bude nesmírně důležité. V tom aktuálním čeká v pondělí na West Ham rozjeté Burnley. Tým s Matějem Vydrou v sestavě je sice až na 15. místě, ovšem v minulém kole rozstřílel 4:0 Wolves a dokáže být nepříjemným soupeřem pro kohokoliv.

V Manchesteru by uvítali Ronalda. Zvládnou ho ale zaplatit?

Kde hrál, tam zanechal báječný dojem. Po Realu Madrid se tak začínají znovu zajímat o Cristiana Ronalda i v Manchesteru United. Podle finančních ...

Ryan Giggs přišel o místo v Síni slávy Premier League

Za hořké zklamání považuje podle britského deníku The Mirror bývalá hvězda Manchesteru United Ryan Giggs své vyřazení ze Síně slávy Premier ...