Tréninky na Velkou cenu Portugalska vyšly Mercedesu

Valtteri Bottas byl nejrychlejší v prvním tréninku na Velkou cenu Portugalska. | Foto: Mercedes

Čistá hra pro Mercedes. Tak vypadaly dnešní měřené tréninky před Velkou cenou Portugalska. Zatímco v tom prvním byl nejrychlejší Valtteri Bottas, v tom druhém Lewis Hamilton. V obou fázích skončil jako druhý jejich největší konkurent ze stáje Red Bull Max Verstappen.

Hamilton se připojil k informačnímu blackoutu

Od dneška až do pondělí zmizí Lewis Hamilton ze světa. Ani jeden status, ani jeden tweet, ani jedna fotka na instagramu... Sedminásobný mistr ...

Čas 1:19,648 pro Bottase a ztráta 0,025 vteřiny v podání Verstappena. Tak těsné to bylo v dnešním prvním měřeném tréninku, ve kterém opustil Lewis Hamilton své tradiční pozice a byl až pátý. Sedminásobný mistr světa, který bude v zítřejší kvalifikaci útočit na jubilejní stou pole position v kariéře si spravil chuť hned ve druhém tréninku, to zajel čas 1:19,837, druhý Verstappen měl tentokrát ztrátu 0,143 vteřiny.

Také dosavadní Velké ceny si rozdělili rovným dílem Hamilton s Verstappenem. Hamilton vyhrál v úvodním závodě sezony v Bahrajnu, Verstappen pak v Imole. V průběžném pořadí šampionátu je od sebe dělí jediný bod, když Hamilton jich nasbíral 44, Verstappen 43.

Zítra je na programu od 12 do 13 hodin třetí trénink, kvalifikace začíná v 16 hodin.