Tři ovce vyhrál v sázce. Z šampiona UFC farmářem

Khabib Nurmagomedov při svém emotivním loučení | Foto: UFC

Do klece už nevstoupí. Nikdy. A to navzdory sebevědomým prohlášením šéfa UFC Dany White, který ho chce přitáhnout k poslednímu zápasu v oktagonu. Jenže dvaatřicetiletý Khabib Nurmagomedov má se svým životem úplně jiné plány.

Porazil Američana Justina Gaethjema a pak oznámil konec kariéry. Odešel jako neporažený šampion lehké váhy s bilancí 29 výher. A právě tahle bilance je Whiteova šance, jak donutit Nurmagomedova ke comebacku. Dana White na to jde tvrdě a přes Nurmagomedovy city.

Khabibův otec si přál, aby to dotáhl na třicet vítězství a žádnou porážku. To jedno vítězství mu pořád chybí. Víme to oba. Já i Khabib,“ zkouší to White, který moc dobře ví, že právě úmrtí Khabibova otce a trenéra v jedné osobě je citlivou záležitostí, která stála za nečekaným Khabibovým rozhodnutím.

Copak je to za vojáka? Medailista z mistrovství světa v MMA

Místo nejistého oktagonu jistější kariéra profesionálního vojáka. Jan „Jay Jay“ Gottwald dokončil základní výcvik a míří ke svému novému ...

Khabib Nurmagomedov si může vybrat soupeře podle svého gusta. Pro UFC by se v případě comebacku stal moneymakerem. Vždyť jedničkou v počtu prodaných PPV (pay per view, kdy uživatelé internetu platili za shlédnutí zápasu) v historii se stal jednoznačně duel Nurmagomedova s McGregorem v roce 2018. Platících uživatelů internetu bylo tenkrát téměř 2,5 milionu. A pokud by White přesvědčil Nurmagomedova k rematchi právě s McGregorem, byl by to kousek, který by naplnil kasu UFC.

Zápasit se dá do čtyřicítky, to by mohl být pro někoho cíl. Jenže můj cíl bylo dostat se na vrchol a to se stalo. Zápasení mě už nezajímá. Teď jsou přede mnou jiné věci,“ vzkázal však z dagestánské Machačkaly Nurmagomedov.

Za Manchester United teď nikdo nedýchá, tvrdí herec David Novotný

Jeho oblíbený Manchester United se horko těžko vrací do časů legendárního kouče sira Alexe Fergusona. Herec a milovník fotbalu David Novotný ...

Chce dokončit vysokoškolská studia ekonomie, spustil mobilního operátora Eagle Mobile a začal se věnovat své farmě. Nakoupil plemenné býčky, krávy a hlavně ovce. To je teď jeho životní obzor. V jeho chovatelských plánech mu však stále tři důležité ovce chybí. A to ty, které vyhrál v rámci sázky, když vsadil tři ovce v létě na výhru svého přítele Magomeda Ismailova proti veteránovi Alexandru Jemeljaněnkovi.