UEFA mluví o respektu. V případě Kúdely si ale dala vlastňák

Ondřej Kúdela v konfliktu s Glenem Kamarou. | Foto: Profimedia

Respekt. Takhle jednoduše se jmenuje medializovaná kampaň UEFA. Jenže v případě téhle kampaně jde jen o marketingovou akci bez skutečného obsahu. Je to jen navoněná prázdná bublina. Protože sama UEFA vynesením trestů pro hlavní aktéry šíleného večera během osmifinálové odvety Evropské ligy mezi Glasgow Rangers a Slavií Praha na vymáhání respektu mezi soupeři rezignovala.

Ondřej Kúdela měl rasisticky urazit Glena Kamaru. Deset zápasů.

Glen Kamara po zápase napadl fyzicky Ondřeje Kúdelu. Tři zápasy.

Kemar Roofe prokopl brankáři Slavie Ondřeji Kolářovi lebku. Čtyři zápasy.

Činovníci Glasgow Rangers naprosto skandálně odmítli vpustit Slávisty po skončení zápasu do šaten a zdá se, že připravili půdu pro napadení Kúdely Kamarou. Pokuta 9000 eur.

Jak se máme po tomhle verdiktu bavit o vzájemném respektu?

Desetizápasový distanc pro Ondřeje Kúdelu? Nakonec proč ne, pokud je to v souladu se sazebníkem, nemám s výší problém. Ale jedině v případě naplnění dvou podmínek – Kúdelův přečin je jasně prokázaný a Kúdelův trest je proporční vůči dalším uděleným trestům. Jenže ani jedno z toho neplatí…

UEFA si dala ukázkový vlastňák a skóre nesrovná ani to, kdyby od teď fotbalisté před zápasy neklečeli jen na jednom koleni, ale rovnou na obou. Ani kdyby měli logo Respect přes celá záda místo čísla a jmenovky. To se jen ta prázdná bublina nafoukla o něco víc. A o to větší rána se ozve, až praskne.

Kúdela je rasista a Kamarův útok byl údajný, píše britský tisk

Souhlasné přitakání s výší trestu pro Ondřeje Kúdelu i nepochopení pro distanc určený Glenu Kamarovi. Takové jsou reakce britského tisku na ...