Anglický fotbal bojuje s novou verzí koronaviru

Ilustrační foto | Foto: Everyonephoto Studio / Shutterstock.com

Zmutovaný koronavirus kosí anglický fotbal. Některým týmům z nižších soutěží dokonce hrozí, že budou vyřazeny z rozjetého ročníku.

Championship, League One a League Two – druhá, třetí a čtvrtá nejvyšší anglická soutěž. Ve všech třech se v úvodu ledna objevila vysoce infekční verze koronaviru. Některé z týmu jsou dokonce označeny jako ohniska nákazy.

Celkem bylo otestováno 3507 hráčů a zaměstnanců 66 týmů. Pozitivních jich bylo 112 a Fotbalová asociace mluví o alarmující situaci, především pak v souvislosti s Aston Villou, Middlesborough a Derby.

O víkendu je na programu 3. kolo FA Cupu a očekává se, že všechny zasažené týmy nastoupí s náhradními soupiskami. Podle posledních informací je však Fotbalová asociace připravena problémové kluby ze soutěží vyřadit, protože v nabitém programu není prostor na další odklady utkání.

Koronavirová krize se aktuálně netýká Premier League, která má vlastní „bezpečnostní protokol“. Během posledního kola testů, které proběhlo od 1. do 3. ledna bylo se objevilo po vyhodnocení 984 testů jen 12 pozitivních případů.

Polepší se? Özil slíbil matce, že se vrátí domů

Jako scénka z Mrazíka, když se Ivánek vydává do světa a starostlivá matka ho nabádá. Akorát místo „a pomáhej starším“ slyšel fotbalista Mesut ...