Salt Lake Stadium v Kalkatě se stal dějištěm potyček s policií, co frustrovaní fanoušci začali demolovat stadium. Stalo se tak během zahájení 'GOAT Tour', se kterým do Indie zamířil Lionel Messi.
Fanoušci se shromáždili na jednom z největších stadionů v Indii, očekávajíce alespoň letmý pohled na legendárního útočníka. Mnozí z nich zaplatili za vstupenky ceny, které v přepočtu dosahovaly i 2000 až 4500 Kč, tedy významnou částku v indické realitě. Řada diváků ale tvrdila, že Messiho prakticky ani nezahlédla, protože byl během své krátké přítomnosti obklopen politickými představiteli a bezpečnostními složkami.
„Lidé tu strávili celý den, stálo je to několik měsíčních platů, aby viděli Messiho, ale tohle je podvod,“ popsal podle indického tisku jeden z fanoušků frustraci davu. Pocity zklamání se rychle přetavily v agresivitu – fanoušci začali vytrhávat sedačky z tribun, házet lahve a další předměty na hrací plochu a snažili se dostat přes bariéry směrem k hráčské zóně.
Messiho samotné vystoupení trvalo necelých 20 minut, což bylo podle bezpečnostních zdrojů důsledkem obav o jeho bezpečí poté, co dav začal ztrácet nervy.
Organizátoři akce čelí ostré kritice. Policie v Kalkatě zatkla hlavního koordinátora události a podle vedení bezpečnostních složek získala písemný závazek, že bude usilováno o vrácení peněz zklamaným návštěvníkům. Místní média citují policejní autority s tím, že incident nesmí zůstat bez následků.
Na tribunách se mísily pocity fanouškovské vášně s otevřeným hněvem. Někteří diváci, kteří se vydali přes tisíc kilometrů za zážitkem, uvedli, že Messi na stadiónu sotva udělal krok k davu a většinu času trávil obklopený VIP hosty a politiky. To ještě víc podnítilo nespokojenost těch, kdo doufali v autentický moment se svým idolem.
Zdroj: