Naučte se mluvit tak, aby to vylepšilo vaši image a přineslo úspěchy

Ilustrační foto | Foto: shutterstock.com

Odborníci se shodují na tom, že motivační řeči, stejně tak optimistický tón, vedou k jedinému. Pokud jej budete používat pravidelně, budete na svoje okolí působit líp, než když vyzařujete negaci. Kde a jak si tento styl komunikace osvojit? 

Lidský mozek je jedním z nejsložitějších mechanismů, který příroda vymyslela. Také tím, co ovlivňuje, jak vás vnímá okolí a jak jej vnímáte vy. I pro děti je nezbytné vědět, jak k nim přistupujete, jejich mozek si musí nezbytně analyzovat, jestli se z vaší strany jedná o nadsázku, pravdu, výstrahu, pololež. Proto dávejte pozor na to, jak a s kým komunikujete, protože by mohlo snadno dojít k nedorozumění.

V každém případě platí, že pokud používáte při hovoru optimistický tón a mluvíte pravdu, pak je jasné, že jste přijímání příznivěji než v okamžiku, kdy byste negativně sdělovali tu samou informaci. Namítáte teď, že vám vaše založení nedovoluje být neustálým fonetickým optimistou? Pak mějte na paměti, že právě tahle dovednost se dá velice snadno naučit. Emoce jsou totiž v dnešní době žádané. A to především ty optimistické. Kognitivní vědomosti, a právě užívání tónu hlasu při dialogu je tím, co dokáže vaše okolí nalákat k další diskuzi. A pozor, naučit se dá stejně jako sportovní výkon. Když atlet stokrát oběhne ovál a postupně se vylepšuje, následně jeho svalový tonus zareaguje vždy pozitivně a stejně, jako tomu bylo při posledním tréninku. Tedy, když je příležitost. 

Dávat najevo své emoce je žádoucí, jděte s dobou

Chcete dát najevo radost, to, že vám na druhém záleží, případně že se těšíte z něčeho, co vás právě potkalo? Přesně takové chování je znakem ...

Pokud si tedy myslíte, že styl vaší mluvy je veskrze negativní a lidé vás kvůli tomu poslouchat nechtějí, pokuste se komunikovat jinak. Trénovat samomluvou optimisticky. Ideální je například komunikace před zrcadlem, kdy se naučíte nejen styl a tón řeči, ale také to, jak se při mluvení tváříte. To je další zajímavý fakt, který je třeba sledovat. Je jasné, že i když budete sdělovat rodině sebelepší informaci, mračit se u toho a využívat dikci armádního generála, nikdo moc nadšený nebude, ani kdybyste nabízeli teenagerům neomezené množství volnočasových aktivit. 

Jestliže se naopak budete při sdělení usmívat, bude přijato s mnohem pozitivnější náladou, než by tomu bylo v případě jiném. 

Štěstí a zdraví jako součást klišé přání i podpora imunitního systému

Zdraví a štěstí by mělo chodit ruku v ruce. Také se přeci často přeje obojí. Jedno bez druhého totiž nemůže být. Jsou to totiž základní pilíře ...

Proto, abyste byli úspěšnými mluvčími a ze svých dětí, členů rodiny, kolegů či sportovních svěřenců dostali to, co potřebujete, naučte se mentálnímu cvičení, které vás vždy naladí správným směrem. Jste nejlepší, přinášíte dobré zprávy, když se všichni semkneme, dokážeme nemožné. Zprávy jsou to radostné, myslete tedy na to, že byste se měli usmívat. Neustále. V mozku a díky tomu se vám úsměv následně přelije i do oblasti rtů. 

Self talk, jak je tato technika nazývána, se výborně hodí trenérům, kteří potřebují pracovat s dětskými týmy, ale také jednotlivci. Dávno už neplatí, že by se sportovec měl svého trenéra bát. Naopak je dokázáno, že dítě, které má se svým vedením dobrý a optimistický vztah, dosahuje lepších výkonů než to, které se bojí křiku a negací. 

S dětmi, které zůstávají doma, musíte jednat podle důležitých pravidel

Vláda oznámila, že se od středy uzavírají nejen střední školy a druhé stupně základních škol. Nově dochází i k uzavření prvního stupně, takže až ...

Lepší dialog vede k lepším výkonům. Na to nezapomínejte, až se vám bude chtít křičet. Právě tato komunikační dovednost k ničemu nevede. Vy máte hru pod kontrolou. Tak ji neprohrajte tím, že nebudete umět mluvit se svými svěřenci.