Nová trenérská volba Juventusu? Může to být Zinedine Zidane

Kouč Realu Madrid Zinedine Zidane. | Foto: Cosmin Iftode / Shutterstock.com

Zinedine Zidane se možná už brzy znovu setká s Cristianem Ronaldem a nebude to přitom v Realu Madrid. Podle informací z Juventusu Turín je ve hře Zidanův návrat do italského klubu.

Tlak na klubovou legendu na trenérské lavičce Juventusu Andrea Pirla se stupňuje. Aktuální sezonu hodnotí vedení Juventusu jako nevydařenou a ve svém hledáčku má údajně současného kouče Realu Zinedina Zidana, který strávil v Turínu sezony 1996-2001.

„Juventus bude pro mě vždycky důležitý a Itálie zůstává v mém srdci,“ připustil v rozhovoru pro Sky Italia. Na přímou otázku ohledně změny působiště odpověděl: „Nevím. Zatím jsem v Realu. Uvidíme, co se stane.“

Vyřazení Juventusu Portem v osmifinále Ligy mistrů mělo být posledním argumentem pro vedení klubu, aby začalo důsledněji řešit Pirlovo pozici. Před sezonou na něj sice i přes nedostatek trenérských zkušeností vsadilo, ale teď se už zabývá příští sezonou a rádo by posílilo především právě na pozici kouče. Zinedine Zidane je v jeho očích ideální volba – stejně jako Pirlo sice teprve sbírá trenérské zkušenosti, ale s Realem je během svého prvního angažmá úspěšný, k Juventusu má vztah a navíc by měl zvládnout využít plně potenciál Cristiana Ronalda.