Odhalená jízda Londýnem. Cyklistka bojovala proti sebevraždám

Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

Její blízký se pokusil během lockdownu třikrát o sebevraždu. Kerri Barnesová pak viděla statistiky, že počet podobných případů kvůli omezení kontaktů a celkové krizi stoupá. Nechtěla jen nečinně přihlížet. Proto vytvořila sbírku na pomoc lidem, kteří nad sebevraždou přemýšlejí. A peníze vybírala skutečně odvážným způsobem – svlékla se do naha, sedla na kolo a vyrazila do mrazivého Londýna.

Lámala si hlavu, jak vybrat víc peněz. A tak její spolubydlící z legrace nadhodil, že by mohla profrčet Londýnem nahá na kole. Zřejmě nečekal, že jeho návrh Karri Barnesová skutečně zrealizuje a na problémy s duševním zdravím během pandemie upozorní. A nic při tom nechtěla skrývat!

Grosjeanův zachránce: Stal se zázrak

Dvacet vteřin v hořícím pekle a roztavený průzor helmy. Přesně takhle popisuje lékař Ian Roberts s odstupem času nedělní havárii pilota formule 1 ...

Na šestnáct kilometrů dlouhou krasojízdu se blondýnka připravovala každý den ledovou sprchou. Jenže ta jí na venkovní mrazírnu připravila jen z části. „Hrome, to byla kosa!“ rozpovídala se Barnesová pro britský LADbible a dodala, že kolemjdoucí na její odhalenost reagovali výborně a hodně z nich přispělo.

Barnesová dokonce dostala ochranu od strážců zákona: „Policistka na koni u Downing Street vyhrožovala motorkáři šesti body za to, že si mě chtěl vyfotit,“ prozradila Kerri.

Chtěla jsem udělat něco šíleného

Silný zážitek s jejím blízkým, který se při vládou nařízeném lockdownu třikrát pokusil zabít, ji přiměl, aby se o téma sebevražd zajímala více. Navíc jí to připomnělo její sestřenici, která si před devíti lety sama vzala život. Své zkušenosti nechtěla držet pod pokličkou. „Myslím, že každý letos nějakým způsobem trpěl se svým duševním zdravím. Chtěla jsem udělat něco šíleného, abych pomohla,“ sdělila Barnesová pro LADbible.

Další Tysonova výzva: Fury nebo Joshua

Padesát čtyři let a forma světového šampiona. Tak popisuje Mika Tysona Roy Jones junior v reakci na vzájemný exhibiční zápas, který skončil ...

Rodina a lidé v jejím okolí nad samotným nápadem kroutili hlavou. Když pochopili její motivaci, začali jí podporovat: „Dala jsem fotky z jízdy na sociální sítě a reakce byla ohromně pozitivní a podporující.“

Vybrané peníze se mladá Angličanka rozhodla poslat organizaci MIND, které mohou lidé s myšlenkami na sebevraždu neomezeně volat. Zatím se jí podařilo vybrat 7 tisíc liber (přes 200 tisíc korun).