Co je třeba vědět, abyste si sportování užila i s dlouhými vlasy

Ilustrační foto | Foto: pxhere.com

Před pár lety bylo faktem, že vrcholové sportovkyně nosily praktické krátké sestřihy. Jak je tomu dnes? Zdobí je neuvěřitelné vlasové kreace a vy je můžete mít také. Stačí jen přistupovat k vlasovému porostu realisticky a střih přizpůsobit kvalitě vlasů. 

Je načase si přiznat, že přes veškerou péči už vaše vlasy nejsou, co bývaly. Nejsou tak pevné, zeslábly například porody a hormonálními změnami. Dalším faktorem je obyčejné stárnutí. A právě v době kolem třicítky obvykle nastává okamžik, kdy je dobré zrevidovat nejen péči, ale také délku střihu a sáhnout po omlazujícím. Co dělat, aby vaše vlasy byly, co před lety? My to víme. 

Podle statistik je právě vzhled hřívy jedním z důvodů, proč se muži chtějí se ženou seznámit. A věřte tomu, že na umaštěný drdůlek vytvořený z pěti posledních vlasů je zaručeně nedostanete. Než se pustíte do výběru trendy střihu, což je jen pomyslná třešnička na dortu, měla byste zapracovat – sama, nebo s pomocí kadeřníka na tom, aby se vaše vlasy leskly, byly na dotyk jemné, zkrátka kypěly zdravím.

Jak zastavit stárnutí očí? A jde to vůbec?

Ať chceme nebo ne, roky nám všem utíkají a víceméně, byť individuálně, postihují celý organismus včetně očí.  U nich se navíc tvrdí, že magickou ...

Primárně je třeba říci, že péče o vlasy neznamená jen jejich pravidelné mytí, ale také péči o pokožku vlasů, následnou denní péči, kvalitní prostředky pro mytí, vysoušení, a podobně. Pokud sportujete, jsou vlasy namáhané mnohem víc a péče o ně je náročnější. Jak definovat a řešit problém, který máte, abyste se nemusela kvůli svému koníčku stříhat na ježka? 

  • Mastné a zplihlé vlasy: Nechte si při návštěvě u kadeřníka poradit, jaké vlasy máte a jak o ně pečovat a nebojte se sáhnout po dražších přípravcích, které obsahují přesně takové složení látek pro omývání vlasů, jaké potřebujete. Před samotným umytím vlasů si je důkladně pročešte, otevře se tak kůžička na hlavě a omyjí se z ní snáz nečistoty. Následně šampon vždy nanášejte na pokožku, ne na konečky vlasů. A dvakrát. Při prvním umytí se zbavíte nečistot, teprve při druhém si vlasy ze šamponu berou živiny, které potřebují. Následně použijte kondicionér a po dobu určenou ho nechejte na vlasech. Ale ten pro změnu ke kořínkům vlasů nepatří, protože by vlasy okamžitě vypadaly mastné. 
  • Rozlétané vlasy: Tento problém může způsobit nadbytek aviváže ve vašem ručníku. Stejně tak nedostatek B vitaminu, případně magnesia. Sáhněte proto po doplňcích stravy, které vám pomohou vyřešit váš problém. Problémem může také být, že si vlasy myjete příliš často. Slovy odborníka denně je moc, týdně je málo. Naordinujte si tedy vlasovou hygienu po sportu, maximálně třikrát týdně, pokud vydržíte měsíc, uvidíte ten rozdíl. 
  • Zničené konečky: Vlasy barvené jsou náchylnější ke třepení konečků, jestliže si chcete nechat narůst vlasy dlouhé, pak řešením není nestříhat je, ale naopak pravidelně zastřihovat konečky, aby nedocházelo k hlubšímu poškození vlasu. Kromě toho je na místě používat potravinové doplňky a nechat si poradit u profesionála, jaký druh zábalů vlasy potřebují. 
  • Barvené vlasy: Všimla jste si také, že barvené vlasy vypadají skvěle jen po návštěvě u kadeřníka? Ano, o domácím barvení se fakt bavit nebudeme, protože je nám jasné, že jako inteligentní žena toto svým vlasům neděláte. Vraťme se k tématu: jestliže se rozhodnete pro barvu, měla byste počítat s tím, že i následná péče pro vás bude znamenat větší investici.  
  • Něco je špatně: Zkrátka nevíte co, ale nevypadáte díky vlasům dobře. Tak si sáhněte do svědomí. Poznáváte se? Vlasy nejraději stáhnete do ohonu, nevěnujete se péči o ně, protože by to byla jen ztráta času. Co když za vaše obtíže může jen špatně zvolený šampon? Opravdu nešetřete na nesprávném místě a nechejte si poradit. Vlasy budete mít krásné také tehdy, pokud jim dopřejete volnost. Tedy culíky noste zásadně na sport, v kanceláři je mějte klidně rozpuštěné. Mimochodem, co gumičky? I ty vám totiž moc neposlouží, pokud nepoužíváte dětské látkové, nebo trendy šňůrky od telefonního sluchátka. Hřeben je kapitola sama pro sebe. Používejte ty kvalitní, antistatické, nelámající vlasy. V salonu vám jistě s výběrem pomohou. 
  • No Poo: Varianta, kterou můžete zkusit: Tedy bezoplachová péče o vlasy. Ale pozor: Na výsledky a účinky této metody si budete muset velmi počkat. Navíc by mělo jít o změnu životní, nikoliv týdenní. Tedy pokud ji chcete zkusit, nepoužíváte ani šampon, ani kondicioner, žádnou vlasovou kosmetiku. Nejtěžší je zdolat první tři týdny, následně se prý vlasy samy pročistí a dostanou do stavu, že se nemastí a neplihnou. 

Komentáře