Co o vás dokáží prozradit nehty? Možná se budete divit

Ilustrační foto | Foto: pexels.com

Nemusíte o sobě moc vyprávět. Stačí, aby se vám znalci podívali na nehty a zjistí toho možná víc, než vy byste chtěli. Takže pozor na ně! Nehty toho o člověku prozradí víc, než by sám chtěl. Bílá tečka tam, červená skvrnka onde. Občas vlnky, jindy zatrhané kůžičky. To vše signalizuje, že s vaším tělem není vše v pořádku.

Minimálně to, že vám chybí nějaké vitamíny a minerály, které by bylo dobré doplnit. Naučte se diagnostikovat potřeby svého těla sami a diagnostikujte problémy, dokud jsou jen zapsané v nehtech. To je totiž okamžik, kdy se s nimi dá ještě něco dělat. 

Je skutečně deset tisíc kroků denně receptem pro vaše zdraví?

Dnes se hodně lidí zaklíná tím, že denním limitem pro to, abyste si mohli říct, že žijete zdravě, je ujít deset tisíc kroků. Jenže víte, že toto ...

  • Světlé nehty – ty mohou být signálem, že vaše tělo ohrožují vážné nemoci jako anémie, nemoci srdce, malnutrice.
  • Bílé nehty – ty signalizují problémy s játry. Proto si hlídejte odstín nehtového lůžka. Měl by být narůžovělý. Jakmile se barva mění tím či oním směrem, je třeba zpozornět.
  • Žluté nehty – signalizují plísňové onemocnění. Jakmile se onemocnění bude zhoršovat, bude také odstín vašich nehtů tmavší. 
  • Namodralé nehty – ve vašem těle je nedostatek kyslíku. To může signalizovat hlubší problémy jako plicní nedostatečnost, problémy se srdcem.
  • Tečky na nehtech – mohou být příznakem psoriázy, artritidy, taktéž je důležité sledovat,jak se v této situaci mění barva lůžka. Jakmile nehtové lůžko zčervená, je třeba vyhledat lékaře.
  • Popraskané nehty – ty signalizují nemoci štítné žlázy dřív, než zvětšení žlázy samotné. Pokud máte tedy pocit, že s vašimi nehty není vše v pořádku, vyhledejte lékaře. 
  • Opuchlé nehty – jestliže ty nebo celé nehtové lůžko jsou oteklé, může to být signálem, že jste onemocněli lupénkou. Případně plísňovou infekcí. 
  • Tmavý pruh na nehtu – takto se hlásí melanom a měly by nehty v tomto odstínu být vyšetřeny na kožním oddělení co nejdřív. Neotálejte!
  • Okousané nehty – jsou dokladem vašich psychických obtíží. V případě, že se jimi můžete pochlubit, vyhledejte kouče nebo psychologa.

Kam zamířit pro posílení imunity? I v létě je překvapivě vhodná sauna

Sauna v létě? Možná vám to zní šíleně, že venku padáte horkem a to, že byste zamířili do sauny, si neumíte ani představit. Spíš byste raději ...

Nehty a jejich stav jsou jen součástí skládačky, která vypovídá o zdravotním stavu vašeho organismu. Jakmile ale máte pocit, že v jejich vzhledu je něco jinak, vyhledejte praktického lékaře nebo dermatologa, aby provedli příslušné podrobnější testy. Právě v drobnostech je totiž ukryta informace o vašem kompletním zdravotním stavu, případně změnách, které na vás útočí. Nenechte si signály, že je na čase cokoliv měnit proklouznout – mezi prsty. 

Komentáře