Kojenec na vodních lyžích. Pro jedny nezodpovědnost, pro jiné skvělá výchova

Kojenec Rich na vodních lyžích. | Foto: Instagram Casey Humpherys

Video, ve kterém teprve šestiměsíční Rich Humpherys jede na speciálně upravených vodních lyžích, vzbudilo v září velký rozruch. Na sociální síť Instagram ho nahráli rodiče malého kojence Casey a Mindi z Utahu. Zřejmě netušili, že video se rychle stane virálem, který zdaleka nevyvolal jen pozitivní reakce. 

K dnešnímu dni posbíralo video chlapce, který se na vodní lyže postavil dřív než většina dětí na vlastní nohy, téměř 68 tisíc „lajků“ a víc než 3 tisíce komentářů. A zatímco jedni vyzdvihovali, jak rodiče vedou malého syna k dobrodružství a pohybu, jiní jen nechápavě kroutili hlavami a obviňovali Caseye a Mindi z nezodpovědnosti či dokonce krutosti.

Celá věc došla tak daleko, že o videu i reakcích na něj informovala přední americká média, čímž se oba rodiče dostali ještě pod větší tlak. I proto se rozhodli vysvětlit, jak video vznikalo. Dle slov otce jela loď, která malého Riche táhla, rychlostí asi pět mil za hodinu. Casey byl navíc neustále po boku svého syna a jistil ho.

Mindi navíc ozřejmila, že toto vodní lyžování konzultovali s pediatrem. „Byl naprosto ohromený tím, jak je Rich na svůj věk dobře vyvinutý. Řekl, že je to úplně v pořádku a nemáme se toho bát,“ popsala Mindi doporučení lékaře. Před tím, než svého syna vzali na vodu, s ním prý absolvovali lekce plavání, zkonstruovali speciální lyžařské prkno a trénovali na souši.

Odpověď na otázku, zda se jedná o naprosté šílenství nezodpovědných rodičů, nebo je naopak krásné, jak svého syna opravdu od malička vedou ke sportu a dobrodružství, necháme asi nezodpovězenou. Nebo spíše na vlastní posouzení každého čtenáře.

Casey Humpherys v tom má ale evidentně jasno. Na Instagramu k videu napsal: „Podívejte se na to dítě a řekněte mi, že zrovna neprožívá nejlepší čas v životě!“ 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Casey Humpherys (@caseyhumpherys)