Lukáš Pavlásek: Běhám, abych mohl často chodit pít s kamarády

Lukáš Pavlásek se občas objeví v dresu Amfory. | Foto: archiv L. Pavláska
Komik, spisovatel, herec a moderátor Lukáš Pavlásek je neřízená střela. Když vám něco řekne, nikdy si nemůžete být jisti, zda to myslí vážně, nebo si z vás dělá srandu. Nejhorší je, že se to nikdy nedozvíte. I tu nejbizarnější věc může myslet zcela vážně. Pořád má u toho ten stejný tydýtovský výraz, který u něj všichni známe. Nakonec vám nezbývá, než na jeho komunikační hru přistoupit, ale jako ten největší Tydýt nakonec odcházíte vy.
Lukáši, jak jsi strávil karanténní čas, když si nemohl vystupovat?
Já vůbec nevím, že byla nějaká karanténa. Ono se něco dělo? Vůbec nečtu zprávy, tak nevím. V půlce března jsem si řekl, že si zruším do června všechna vystoupení, přeruším na chvíli natáčení svého pořadu v televizi a udělám si takové volno, ale o nějaké karanténě to slyším poprvé. O co šlo?
Byla epidemie.
Aha, tak to vůbec nevím, to mi nikdo neřekl. Zajímavý.
Lukáš chystá novou knížku. (zdroj: archiv L. Pavláska)
Chápu, člověk to mohl přehlédnout. To se stává. Jak jsi tedy vyplnil svoje volno? Vznikla nějaká nová kniha?
Každý rok píšu jednu novou knížku a letos jsem napsal myslím tu svoji zatím nejlepší. Bude pro děti, protože pro ně píšu knížky nejraději a jde mi to i nejlíp, bude se jmenovat Neuvěřitelně šílené příběhy. Budou v ní takové bláznivé srandovní příběhy pro děti, třeba o chlapečkovi, co jedl věci a snědl celé město, o jezevčíkovi, co se stal ředitelem základní školy, nebo o pánovi co vypil tolik limonády, že přečůral celou zeměkouli kolem dokola. Mám radost, že knihu bude ilustrovat výborný ilustrátor Lukáš Fibrich, už jsem viděl některé první obrázky a jsou myslím moc zábavné a srandovní. Skvěle jdou k textu. Tak se moc těším, knížka vyjde na podzim.
Spousta lidí při této krizi doma začala hodně cvičit? Co u Pavlásků, dávali jste se do formy?
Jak říkám, vůbec nevím, že byla nějaká krize, ale já tak střídavě cvičím i necvičím už několik let, teď jsem zrovna ve fázi, že chodím každý den běhat. Zatím to dodržuji, dokonce jsem si k tomu koupil běhací úbor a boty. Tak zatím jsem nepřerušil a překvapivě už celkem dlouho pravidelně vybíhám, i když zatím je to spíš takový indiánský běh, chvíli běh a chvíli chůze. Chůze je obecně moje velice oblíbená činnost, hodně rád a často chodím na túry do lesa a do hor.
Ve StarDance jsme viděli Lukáše v taneční verzi. (zdroj: archiv L. Pavláska)
Vím, že před časem jsi měl i svého trenéra, to už jsi vzdal?
Já jsem chodil cvičit k Láďovi do jednoho fitka, pak jsem to na dlouhý čas přerušil, teď jsem začal s tím během a pokud u něj vydržím, vrátím se zas k Láďovi na další cvičení. Snad mě vezme zpátky, když jsem tam tak dlouho nebyl.
Nerad bych tě urazil, ale jak vypadá tvůj jídelníček? Asi neřešíš knedlík navíc, viď?
Knedlíky zrovna skoro vůbec nejím. Jím pravidelně, jím všechno a celkem dost zdravě, docela si to hlídám, občas mi to akorát nabourá má oblíbená konzumace alkoholu. To pak zas dlouho nepiji, aby se to vyrovnalo, tělo splasklo a těšilo se na další nezřízenou konzumaci. To chodím běhat o to úporněji, abych pak mohl sedět na nějakém pořádném večírku, nejlépe několik dní v kuse, to člověka nejvíc osvěží.
Procházky jsou Lukášovou oblíbenou disciplínou. (zdroj: archiv L. Pavláska)
Musí tě nutit žena do nějakých pohybových aktivit a do zdravé stravy?
Ani né, já nutim sám sebe. Ale řekla mi, že když si koupím ty věci na běhání, víc se pak přinutím běhat, když už jsem za ně utratil peníze. No, poslechl jsem jí, ale nevím jestli mi zrovna ty věci pomohly, spíš mám podezření, že mě táhla do toho obchodu, protože si tam chtěla něco koupit taky.
Všechna ta vystoupení a natáčení jsou náročná, kde čerpáš energii a inspiraci? Máš čas na odpočinek?
Já odpočívám furt, nejen tou prací, ale rád chodím na výlety do přírody, rád si čtu naučné knihy a velice rád chodim s kamarády pít alkohol a zažít nějakou legraci s tím spojenou. To jsou takové moje hlavní koníčky, které střídám, aby byly v rovnováze.
Na Primě má Lukáš svou talkshow Na Pavláska. (zdroj: archiv L. Pavláska)
Jsi ten typ, co má vůli a jde mu vše bez problémů, když se kousne, nebo se musíš do všeho kopat?
Tak vůli mám asi dost silnou, ale musím se k ní někdy dokopat, záleží jak na co. Uvidím teď, jak to vydržím s tím běháním. Ale musím říct, že mě to dost baví, tak to té vůli celkem pomáhá.
Co tě čeká v létě? Budeš mít nějaká představení?

Určitě, bude jich hodně, všechno je na mých stránkách www.lukaspavlasek.cz. Hlavně jsem udělal svůj druhý celovečerní standupový speciál Planeta slepic, tak v létě už budu mít nějaké předpremiéry na letních scénách a na podzim budou premiéry. A samozřejmě, i když mám nové představení, stále jezdím s tím starým Kdo nepláče není Čech. Tak na něco přijďte, rád vás uvidím. Na představení se moc těším a doufám, že druhý den si vždy půjdu zaběhat, pokud mi ovšem vůli ke sportu nenabourá veselá konzumace alkoholu.

Listopadový Večer jedna báseň. Hosty byli Vladimír Merta a Petr Čtvrtníček. (zdroj: archiv L. Pavláska)

Komentáře