V srpnu dejte pozor, jak chcete sportovat. Počasí si řekne své

Ilustrační foto | Foto: pexels.com

Před námi je druhá polovina léta. Pokud se věnujete indoor aktivitám, je vám předpověď počasí na další měsíc nejspíš jedno. Pokud ale sportujete pod širým nebem, asi byste chtěli vědět, jak bude. 

Srpen je měsícem chladným po ránu, žhavým odpoledne. To znamená, že pokud například běháte, měli byste si trénink plánovat tak, že vyběhnete po ránu a vrátíte se ještě před tím, než budou rozpálené ulice. Meteoroložka Dagmar Honsová tvrdí, že pranostiky je třeba sledovat i v dnešní době, takže po sv. Anně je jasné, že ráno budete pro venkovní aktivity potřebovat něco teplejšího na sebe, ideálně vrstvené oděvy, které budete moci odkládat podle toho, jak budete pocitově vnímat okolní teplotu. 

Pět tipů, jak si správně vybrat sport. Který pro vás bude ten pravý?

Než se vrhnete na sportovní aktivitu, o které přece každý tvrdí, že je nej, zamyslete se nad tím, jestli je opravdu vhodná také pro vás. A buďte ...

Máme pro vás informaci, jak se bude počasí měnit v průběhu týdnů: 

Období od 1. do 10. 8.

Zpočátku a ve druhé polovině období polojasno, jinak oblačno až zataženo, občas déšť, přeháňky a místy bouřky, ojediněle i silné. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 18 až 11 °C. Denní teploty zpočátku období 27 až 33 °C, po přechodu front 19 až 24 °C, postupně 23 až 29 °C.

Období od 11. do 20. 8.

Převážně jasno nebo polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Na frontách až zataženo a srážky i bouřky četnější. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty 25 až 30 °C, přechodně 21 až 26 °C.

Období od 21. do 31. 8.

Převážně polojasno, jen při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 8 °C. Denní teploty 20 až 27 °C.

Nevzdávejte se sportování venku, pořád je emočně příjemnější než pohyb v klimatizované místnosti. Vzpomínky, které nasbíráte při jízdě na kole, jízdě na inlajnech, případně fotbálku s kamarády, nebo běhu, vás budou hřát i v okamžiku, kdy venku nastanou plískanice a nepříjemná ranní tma. Nechte přírodu, aby ovlivnila váš výkon.

Přesně to je totiž nejzdravějším způsobem, jak se hýbat. I s ohledem na meteosenzitivitu každého z nás a ověřené pravdy předků, které tvrdí, že od sv. Martina se má odpočívat až do jarního půstu. Zkusíte letos žít v souladu s přírodou? 

Komentáře