Na kruhovém tréninku budete moci objevovat a překonávat své fyzické limity. Trénink bývá tak náročný, že může trvat i jen půl hodiny. Intenzitu si ale nastavujete vy a postupně ji můžete zvyšovat.
Trénink je založen na všestrannosti, kdy se po určitou dobu opakuje stejný cvik a po uplynutí časového limitu se přechází na další. Proces se několikrát opakuje, proto „kruhový trénink“. Procvičuje se síla, rychlost, vytrvalost, ale třeba i koordinace. Množství cviků se provádí různými způsoby, které se obměňují, takže se zaručeně nebudete nudit nejen na první lekci, ale ani na těch dalších. Každý trénink je totiž jiný.
Právě pestrost a všestranné zaměření si většina příznivců „kruháče“ pochvaluje. Díky různým cvikům a volitelné intenzitě je kruhový trénink vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé sportovce. Každý si zátěž volí sám nebo po domluvě s trenérem.

Nebojte se, hýbejte se: Motivace ke sportu
Snad každý z nás si dal na nový rok nějaké předsevzetí. Mezi ty nejčastější patří zhubnout a víc se hýbat. Na jaře a přes léto...

Nebojte se, hýbejte se. Jaká denní doba je pro sport ideální?
Kdy sportovat? Odpověď vás možná překvapí, možná potěší. Kdykoli! Sportujte, kdykoli to bude vyhovovat vám. Má to ale jeden...
Zpravidla se v kruhovém tréninku objevují stanoviště se závažím (dřepy či vzpěračské cviky), cyklické pohyby aerobního charakteru (sprinty, přeskoky přes švihadlo, běhy) a gymnastické prvky jako kliky, výskoky na překážku, přítahy a další cviky s vlastní vahou těla.
Pokud vás představení nadchlo a rádi byste kruhový trénink vyzkoušeli, nejlépe uděláte, když navštívíte organizovanou lekci ve sportovním centru. Existují specializované tělocvičny, ve kterých se zaměřují pouze na kruhový trénink. Lektoři vám nejlépe poradí, jakou zátěž zvolit a jak jednotlivé cviky provádět, abyste si neublížili.
V těchto zařízeních máte po ruce veškeré potřebné vybavení jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Můžete se tedy věnovat jen sobě a posouvání vlastních limitů. Velkou výhodou pro začátečníky je, že budete pod dohledem odborníka, který se o vás postará.
Pokud rádi cvičíte v kolektivu, který vás posouvá dál, pak je společný kruhový trénink ideální volbou. Stejný cíl a vzájemná motivace vás nabudí k ještě lepším výkonům a příští lekce se nebudete moct dočkat.
Jestli už máte s kruhovým tréninkem zkušenosti, můžete využít levnější variantu, kdy si vytvoříte vlastní kruhový trénink ve fitness centru nebo doma. Vše potom záleží na vybavení fitka, respektive vaší domácnosti.
Pokud máte dostatečné vybavení a už víte, které cviky vám nejlépe vyhovují, pak může být váš kruhový trénink stejně kvalitní v obýváku jako ve specializovaném centru. Cvičení doma je podstatně levnější variantou, navíc si můžete vytvořit vlastní časový plán, který bude vyhovovat vašim potřebám. Při kruhovém tréninku je ale potřeba ze sebe dostat maximum, a to může být v soukromí obtížnější. Většině lidí totiž pomáhá především vzájemná motivace a předhánění s ostatními.
Záleží tedy na vás, jestli dáte přednost skupinové lekci, cvičení v pohodlí domova nebo modifikované verzi třeba v parku. První trénink ale doporučujeme vyzkoušet s odborníkem!

Nebojte se, hýbejte se. Časový rozvrh aktivity orgánů
Chystáte se změnit svůj denní režim? Hodláte zařadit mezi každodenní aktivity pohyb, abyste zhubli nebo získali víc energie?...

Nebojte se, hýbejte se: Co našemu tělu i mysli přináší pohyb?
Každý určitě slyšel, jak prospěšný je pro člověka pohyb. Ale ruku na srdce, kdo z nás se teď pravidelně hýbe a udržuje tělo v...